• In English
 • Арсеній Яценюк: "Ми повинні виконати коаліційну угоду. Якщо комусь дуже страшно, не треба ходити в політику"
  опубліковано 29 грудня 2015 року о 20:00

  Коаліційна угода передбачає дуже чітку дорожню карту, що треба робити в країні, і не підписана на місяць чи на рік. «Вона підписана на термін діяльності коаліції. Якщо хтось хоче, щоби коаліція розпалася, він може зробити відповідну політичну заяву, і наслідком розпаду коаліції є або формування нової коаліції (хочу подивитися на її склад), або дострокові парламентські вибори. Це називається демократія», - заявив Прем’єр-міністр України Арсеній Яценюк у вівторок, 29 грудня, під час прес-конференції за підсумками 2015 року.

  Є третій варіант, за його словами: «Не займатися політиканством і далі виконувати угоду і голосувати за закони, які необхідні для країни. Тільки не в пропорції, де 65% законів, які подаються Урядом, не проголосовані, а тільки 35% проголосовані, а в пропорції принаймні 90 на 10».

  «Ми повинні виконати все, на що нас обирав народ України. А народ України нас обирав на те, щоби Україна стала членом ЄС, щоби ми провели економічні реформи, щоби ми стабілізували економічну ситуацію. Якщо комусь дуже страшно, то не треба ходити в політику. Або виходьте тоді з коаліції. Якщо інша конструкція по виконанню угоди не працює, це означає – демократія: дострокові парламентські вибори», - наголосив він.

  «Підемо на вибори. Що не є найкращим сценарієм для України», - додав Глава Уряду.

  Він зазначив, що в коаліційній угоді передбачалося виконання всіх критеріїв, які визначені західними партнерами по економічних програмах, в першу чергу програмі МВФ. «В цій угоді були передбачені зміна цін і тарифів на житлово-комунальні послуги і на енергетику, широка реформа соціального сектору, пенсій. В цій угоді було передбачено все те, що я як Прем'єр-міністр України, який найнятий на роботу тоді п’ятьма, а сьогодні чотирма фракціями коаліції, виконую», - наголосив Глава Уряду.

  Уряд, нагадав він, сформований коаліцією. В ньому від партії «Народний Фронт» є три міністри і Прем'єр-міністр. Решта членів Уряду  - від інших членів коаліції.

  Він нагадав, що є угода про коаліцію депутатських фракцій «Європейська Україна»: «Цю угоду підписувало п’ять фракцій, які отримали конституційну більшість під час минулих парламентських виборів. Ця угода – не просто папірець, це відповідальність всіх цих політичних сил і політиків (які її підписали – ред.), за майбутнє країни».