• In English
 • На Миколаївщині 3 150 учасників АТО отримають майже 4 450 гектарів землі
  опубліковано 29 грудня 2015 року о 16:56

  Учасники АТО на Миколаївщині подали до територіальних органів Держгеокадастру та органів місцевого самоврядування області 5 737 заяв на отримання землі. Землевпорядники вже задовольнили 3150 звернень та надали учасникам АТО дозволи на розробку проектів землеустрою. Військові отримають у власність землі загальною площею 4 449,36 гектара. Інші заяви знаходяться на стадії розгляду.

  Найбільшу кількість земель відведуть для особистого селянського господарства. Під ці потреби військові отримають 3150 ділянок  площею 4354,54 га (72% від виданих дозволів). Для будівництва житлового будинку та господарських споруд учасники АТО використають 847 ділянок площею 91,3 га (майже 27% від усіх дозволів). Ще 32 ділянки площею 3,52 га призначені для ведення садівництва (1% від загальної кількості дозволів).

  Землевпорядники Миколаївщини сформували резерв земельних масивів, що можуть бути надані учасникам АТО. В області для потреб військових визначили 2 619,9 га земель. Більшість ділянок (97,6%) – це землі сільськогосподарського призначення. Військовослужбовці можуть ознайомитись із матеріалами про вільні ділянки у відкритому доступі на сайті Головного управління Держгеокадастру у Миколаївській області.

  Довідково

  Надання у власність земельних ділянок учасникам АТО здійснюється у порядку, визначеному статтею 118 Земельного кодексу України, за умови, що такий громадянин не скористався своїм правом на безоплатне отримання у власність земельної ділянки відповідного цільового призначення та надав документ, який посвідчує його участь в АТО.

  На сайті Держгеокадастру розміщена покрокова схема дій для допомоги учасникам АТО та членам родин загиблих воїнів, котрі бажають отримати земельні ділянки. Роз’яснення складено з урахуванням запитів, які найчастіше надходять до земельного відомства.