• In English
 • АМКУ розглядає справу про порушення ПАТ "Газпром" законодавства про захист економічної конкуренції
  опубліковано 25 грудня 2015 року о 13:37

  24 грудня 2015 року Голова Антимонопольного комітету України Юрій Терентьєв під час брифінгу поінформував про стан розгляду справи стосовно ПАТ «Газпром»

  За словами Юрія Терентьєва, в Антимонопольному комітеті України розглядається справа, розпочата за ознаками порушення ПАТ «Газпром» законодавства про захист економічної конкуренції, підставою для початку розгляду якої стало подання Кабінету Міністрів України.

  Результати розгляду подання та зібраних Комітетом доказів свідчать про те, що ПАТ «Газпром», як покупець послуги, займає монопольне становище на ринку послуги з транзиту природного газу територією України.

  Так, протягом 2011-2015 років ПАТ «Газпром» постійно порушувало умови контракту з НАК «Нафтогаз України» та ігнорувало будь які звернення щодо приведення умов співпраці до економічно обґрунтованих та взаємовигідних, що призвело до ущемлення інтересів НАК «Нафтогаз України». Такі дії ПАТ «Газпром» є порушенням, передбаченим Законом України «Про захист економічної конкуренції», у вигляді зловживання монопольним становищем на ринку послуги з транзиту природного газу магістральними трубопроводами територією України та були б неможливими за умов існування значної конкуренції на ринку.

  Комітетом наприкінці листопада 2015 року було складено і направлено до НАК «Нафтогаз України» та ПАТ «Газпром» подання з попередніми висновками у справі, що передує прийняттю рішення. На зазначене подання НАК «Нафтогаз України» повідомило, що погоджується з висновками Комітету. У свою чергу ПАТ «Газпром» не надало жодної відповіді, пояснення або зауваження стосовно відповідного подання.

  Наступним етапом у розгляді справи буде прийняття Антимонопольним комітетом України рішення щодо зловживання монопольним становищем ПАТ «Газпром». Про дату та час розгляду справи Комітет офіційним листом повідомив ПАТ «Газпром» та НАК «Нафтогаз України».

  Також під час брифінгу Юрій Терентьєв публічно звернувся до представників ПАТ «Газпром» та запросив на засідання Комітету з розгляду зазначеного питання, яке відбудеться 14 січня 2016 року о 10.00 в Антимонопольному комітеті України.