• In English
 • Міністерство інфраструктури презентувало сервіс для бізнесу, який зробить держзакупівлі у 2016 році прозорішими
  опубліковано 24 грудня 2015 року о 15:15

  24 грудня заступник Міністра інфраструктури – керівник апарату Володимир Омелян презентував єдину базу закупівель державних підприємств, що входять до сфери управління Мінінфраструктури, на 2016 рік. Це перші результати роботи нової системи електронного документообігу, запровадженої у відомстві на початку грудня.

  Представники бізнесу вже зараз можуть отримати інформацію про плани закупівель 15 компаній на загальну суму більше 5 млрд. грн. Наразі база доповнюється і до кінця поточного року до неї буде внесено дані з більшості підприємств. База буде доступною на сайті Міністерства інфраструктури у розділі «Бізнесу» – «Закупівлі».

  Сервіс це - віджет, який є дуже простим у використанні. Він дозволяє проаналізувати, які товари та послуги, в якому обсязі та в який час планують закуповувати підприємства. Постачальник за кілька кліків матиме можливість побачити, які саме підприємства потребують його товарів чи послуг та в які місяці. Це дозволить бізнесу заздалегідь спланувати свою господарську діяльність на наступний рік. Як повідомив Володимир Омелян, дані також будуть доступні в машинозчитувальному форматі через сайт Міністерства та державний портал відкритих даних data.gov.ua.

  У першу чергу, такий сервіс має на меті змінити ставлення бізнесу до процедури державних закупівель. «Історично тендери були непрозорими, що породжувало можливості для корупції. Постачальники просто не мали можливості дізнатися про проведення закупівлі, до участі у тендері запрошувалися ті, з ким можна було домовитись. За допомогою нашого сервісу бізнес зможе вже зараз планувати свою участь у закупівлях на наступний рік», – наголосив Володимир Омелян.

  Наступними наборами даних, які Міністерство інфраструктури планує реалізувати в цій системі, будуть контактні дані та залишки на рахунках підприємств, що надасть змогу проконтролювати, в яких банках і на яких умовах зберігаються кошти. Раніше підприємства могли аргументувати несплату за товари чи послуги постачальнику відсутністю коштів на рахунку, що створювало можливості для корупції. З відкриттям цієї інформації така можливість буде мінімізована. Крім цього планується відкрити інформацію про оренду нерухомого та рухомого державного майна. Це дозволить оцінити вартість оренди та терміни, коли договори закінчуються.

  В 2016 році більшість звітів підприємств будуть переведені в електронну форму та оприлюднені у вигляді відкритих даних для підвищення прозорості та додаткового громадського контролю.