• In English
 • Держлісагентство посилило лісову охорону під час ялинкової кампанії
  опубліковано 23 грудня 2015 року о 18:01

  Держлісагентство вживає усі необхідні заходи для запобігання незаконних вирубок ялинок під час новорічного періоду. Про це на брифінгу в Будинку Уряду повідомила Перший заступник Голови Державного агентства лісових ресурсів України Христина Юшкевич.

  «Голова Держлісагентства видав наказ про посилення лісової охорони під час ялинкової компанії. Крім того, нами направленні  звернення до правоохоронних органів щодо посилення співпраці поліції і лісової охорони в новорічний період. І ця співпраця у нас ведеться», - зазначила Христина Юшкевич.

  Вона також нагадала, що відповідно до чинного законодавства в новорічний період втричі збільшується штраф за незаконну вирубку ялинок. Також працівники Держлісагентства, лісгоспів, лісової охорони зобов’язані повідомляти про кожен факт незаконної вирубки хоча б одного дерева в правоохоронні органи. «Тому ми надіємося на свідомість наших громадян, на те, що вони з розумінням поставляться до того, як прикрашати домівки і не порушувати законодавства».

  За словами Христини Юшкевич, на сьогодні є засоби, які допомагають відслідковувати наскільки законно продається чи придбана ялинка. Вона зазначила, що цього року Держлісагентство надало можливість своїм підприємствам обирати засоби маркування ялинок. Більше того, для здешевлення вартості дерева були придбанні дешевші бірки, на яких так само як і на минулорічних, вказано серія і номер, за якими всі бажаючі можуть перевірити походження ялинки на спеціальному сайті.

  Крім того, Христина Юшкевич запевнила, що Держлісагентство зробило все можливо, щоб у всіх була можливість придбати ялинки до новорічних свят. Так вже з 14 грудня підприємства Держлісагентства розпочали кампанію продажу новорічних ялинок: «І ми підготували більше 360 тисяч новорічних ялинок. Це не означає, що всі вони зрубані -  це ті, які підготовленні до реалізації і  ростуть на відведених територіях. І якщо у вас будуть побажання придбати новорічну красуню – можете звернутися в наші підприємства і замовити, і після цього вона буде зрубана під реалізацію». Вона також додала, що можна придбати ялинку в горщику.