• In English
 • У Мінмолодьспорту відбулося засідання Комітету з регіональної політики Нацради з питань протидії туберкульозу та ВІЛ-інфекції/СНІДу
  опубліковано 23 грудня 2015 року о 16:36

  22 грудня в Міністерстві молоді та спорту під головуванням заступника Міністра молоді та спорту Сергія Митрофанського відбулося засідання Комітету з регіональної політики Національної ради з питань протидії туберкульозу та ВІЛ-інфекції/СНІДу (Національна рада). Національну раду було утворено згідно з постановою Кабінету Міністрів України від 11 липня 2007 р. № 926 як консультативно-дорадчий орган при Кабінеті Міністрів України. Комітет з регіональної політики Національної ради очолює заступник Міністра молоді та спорту Сергій Митрофанський.

  У засіданні Комітету взяли участь члени Національної ради з питань протидії туберкульозу та ВІЛ-інфекції/СНІДу, представники Міністерства молоді та спорту, Міністерства охорони здоров’я, Українського центру контролю за соціально небезпечними хворобами, Коаліції організацій «Зупинимо туберкульоз разом», Міжнародної журналістської асоціації «Здоров’я без кордонів», Міжнародної організації «Соціальні ініціативи з охорони праці та здоров’я», голова постійної комісії з питань охорони здоров’я, соціального захисту населення та у справах учасників АТО Чернігівської обласної ради, головні лікарі Центрів боротьби зі СНІДом та протитуберкульозних диспансерів Сумської, Чернігівської та Хмельницької областей.

  На засіданні проаналізовано роботу регіональних рад з питань протидії туберкульозу та ВІЛ-інфекції на обласному та місцевих рівнях, зокрема, досвідом роботи поділилися представники Сумської та Хмельницької обласних рад з питань протидії туберкульозу та ВІЛ-інфекції/СНІДу.

  Також одне із головних питань порядку денного – наявність тематики протидії туберкульозу та ВІЛ-інфекції/СНІДу в планах комітетів та комісій обласних та міських рад як представницьких органів влади. Було проаналізовано інформацію з 10 регіонів України щодо цього питання та заслухано голову постійної комісії з питань охорони здоров’я, соціального захисту населення та у справах учасників АТО Чернігівської обласної ради Дейкуна Миколу Івановича, який поділився досвідом роботи Чернігівської області.

  За результатами обговорення запропоновано ініціювати питання про необхідність: започаткування практики систематичного обов’язкового звітування голів місцевих органів влади перед органами місцевого самоврядування про стан реалізації програм з протидії туберкульозу та ВІЛ/СНІДу, вивчення можливості утворення окремих рахунків для фінансування програм з протидії туберкульозу та ВІЛ/СНІДу та внесення змін і доповнень до рейтингової оцінки систем охорони здоров’я адміністративних територій в частині ВІЛ/СНІДу та туберкульозу.