• In English
 • Міністр Володимир Демчишин вручив нагороди найкращим працівникам галузі
  опубліковано 22 грудня 2015 року о 19:20

  Урочисті збори з нагоди Дня енергетика проведено в Міненерговугіля України. Володимир Демчишин, вітаючи колег зі святом, подякував за самовіддану працю та наголосив на важливості професії енергетика. «Енергетика є базовою галуззю, без якої не ходили б потяги, не працювали порти. Енергетики багато працюють, щоб було зручно жити як представникам бізнесу, так і звичайним споживачам», - зазначив він. Також підсумував роботу за минулий рік, наголосивши на важливості  введення в дію таких об’єктів енергетики, як Повітряна лінія електропередачі «Рівненська АЕС – Підстанція «Київська» та Третій гідроагрегат Дністровської ГАЕС, що відбулося  напередодні свята. Важливою є й модернізація енергоблоків, що дасть роботу нашим підприємствам «Турбоатому», машинобудівним гігантам, де працюють десятки тисяч фахівців, а також підвищить інвестиційну привабливість енергетичних об’єктів.

  Міністр поділився мріями та планами щодо подальшої роботи. Він наголосив, що в наступні роки підготовка до опалювального сезону не повинна бути чимось надзвичайним. «Ми повинні входити в опалювальний сезон звичайно, як у будь-який інший сезон. Це звичайний робочий процес. І завезення вугілля на склад не повинно сприйматися як героїчний вчинок, а для цього потрібно оптимізувати роботу енергетичної галузі та зробити її найбільш ефективною», - зазначив Володимир Демчишин.

  «Ми повинні думати про запуск об’єктів інфраструктури, які роками будувалися і на які витрачено сотні мільйонів доларів у попередні роки», - додав Міністр. Серед першочергових завдань визначив заходи щодо  зменшення втрати в мережах: «Ми не повинні говорити про 11%, а хоча б про 6- 6,5%. Проте ми розуміємо, що на це потрібно близько 10 років. Але ми можемо почати цей процес. Ми будемо його починати»». Міністр зауважив, що розраховує на підтримку колег із нафтогазової сфери, на розуміння з боку Міністерства фінансів та підтримку всіх працівників галузі.

  Окремо зупинися на питанні соціального захисту працівників, наголосивши, що кваліфікована праця енергетиків потребує гідної оплати та належних умов. «Переконаний, що ви виконуєте свою роботу на 100%, і це оцінено нашою державою сьогодні і буде високо цінуватися в майбутньому», -  зазначив Міністр.

  Щодо налагодження більш ефективного двостороннього зв’язку з громадянами Міністр запропонував впровадити збирання петицій щодо того, як покращити роботу енергетичної галузі, роботи з ліцензіатами, клієнтами, підприємствами, що належать до сфери управління Міненерговугілля.

  Привітав колег-енергетиків і голова Громадської ради при Міненерговугілля Герой України Семен Поташник. Він наголосив, що склад Громадської ради – це високопрофесійні енергетики, ветерани галузі, завжди готові надати консультаційну допомогу. На більшості засідань Громадської ради був присутній Міністр Володимир Демчишин, і всі ці засідання були результативними і корисними. Семен Поташник підтримав ініціативи Міністра щодо залучення коштів Світового банку для модернізації енергетичних об’єктів, які потребують сучасного обладнання. «Реконструкція – це основа розвитку. Ми повинні не тільки отримувати додаткову потужність, а й робити  безпечними енергетичні підприємства», - наголосив Семен Поташник, висловив сподівання щодо подальшої плідної співпраці з Міненерговугілля та Міністром Володимир Демчишиним.

  Хвилиною мовчання вшанували учасники зібрання енергетиків, які загинули під час виконання службових обов’язків, зокрема під час ремонту пошкоджених внаслідок бойових дій ліній електропередачі.

  Міністр також вручив  відомчі заохочувальні відзнаки  найкращим працівникам галузі. Серед нагороджених – працівники НЕК «Укренерго», НАЕК «Енергоатом», ДП «Енергоринок», фахівці центрального апарату Міненерговугілля.