• In English
 • Позиція Мінагрополітики однозначна - закриття ринку РФ не матиме катастрофічного впливу на агросектор України, - Олексій Павленко
  опубліковано 22 грудня 2015 року о 15:47

  «З 1 січня 2016 Росія забороняє ввезення окремих видів сільськогосподарської продукції, сировини і продовольства з України. Починає діяти сумнозвісне ембарго на товари походженням з України. В котре наголошую – позиція Мінагрополітики однозначна – закриття ринку РФ не матиме катастрофічного впливу на агросектор України». Про це написав на своїй сторінці у «Facebook» Міністр аграрної політики та продовольства Олексій Павленко.

  «На сьогодні обсяг експорту сільськогосподарської продукції до РФ становить не більше 2% від всього обсягу експортованої сільськогосподарської продукції. Так, звичайно, втрата і цих відсотків для нас не бажана, але навряд чи це можна назвати катастрофою. Більше втратять споживачі української продукції в Росії. Триматися за російський ринок – ринок країни-агресора, країни з ворожим Україні політичним та державним режимом – не просто нерозумний, а пагубний вибір. Вибір без майбутнього. Майбутнє – за європейськими, світовими стандартами якості, безпечності харчової продукції, модернізації виробництва та усього агросектору», - наголосив Олексій Павленко.

  «Якщо говорити мовою цифр, то товарообіг аграрної продукції між Україною та Російською Федерацією за підсумками 10 місяців поточного року зменшився на близько 70% (на понад 1 млрд. доларів) порівняно з аналогічним періодом минулого року, і склав 456,2 млн. дол. У січні-жовтні поточного року обсяг експорту української сільськогосподарської продукції до Російської Федерації зменшився на 73% (на 683,2 млн. дол.) та склав 253,8 млн. дол. США. Китай, Індія та ряд інших країн витіснили Російську Федерацію з ТОП-10 імпортерів української продукції. При цьому частка експортованих до РФ сільськогосподарських товарів за даними митних органів впала до близько 2% за 10 місяців 2015 року. Повністю припинились експортні поставки до Росії молока згущеного, масла тваринного, яєць птиці, готових чи консервованих продуктів з риби та ракоподібних, зернових злаків, насіння олійних культур, кондитерських виробів з цукру», -  підкреслив Міністр.

  Він зауважив, що торговельне ембарго поширюватиметься на м'ясо та м’ясопродукти, рибу, молочні продукти, овочі, фрукти та горіхи, вироби з борошна. «Ці групи товарів займають 46% (або 116 млн. дол. США) у нашому експорті сільгосппродукції до РФ (з 253,8 млн. дол.). У загальному ж експорті аграрної продукції, який за 10 місяців становив 11,6 млрд. дол. США, частка «заборонених для РФ сільгосппродуктів» становить лише 1%. Для решти груп товарів, які експортуватимуться з України до РФ, діятимуть мита, узгоджені РФ у рамках СОТ», - повідомив Олексій Павленко.

  За словами Міністра, крім цього, під великим питанням залишається приєднання до російських торговельних обмежень інших країн – членів Євразійського Економічного Союзу. «Адже з ними Україна наразі продовжує підтримувати режим вільної торгівлі, який є взаємовигідним. За тих обставин, що склалися, географічна диверсифікація аграрного експорту, переорієнтація на нові ринки, модернізація виробництва продукції – це не просто вимушена необхідність, це єдино можлива умова розвитку і процвітання АПК України.  Мій підхід – максимально диверсифікувати аграрний експорт та зосередитися на відкритті нових ринків збуту для української продукції», - повідомив Павленко.

  Також він зазначив, що після запровадження повноцінної ЗВТ з ЄС зміняться конкурентні умови для агробізнесу, зокрема для виробників харчової продукції. «Проте, за аналогією у 2008 році, коли Україна набула членства у СОТ, девальвована національна валюта дещо пом’якшить конкурентну боротьбу для вітчизняних підприємств та дасть можливість підвищити їх ефективність виробництва. Поступове відкриття нових ринків для сільськогосподарських товарів і у наступному році продовжить важливі процеси диверсифікації експорту. Та уникнення у подальшому залежності нашого експорту від ринку окремої країни, як це було у випадку з РФ. У нас уже є суттєві зрушення у цьому напрямку. На сьогодні Україна годує понад 140 млн. осіб на планеті. А здатні прогодувати до півмільярда осіб! Україна входить до трійки світових лідерів експортерів зернових», - підсумував очільник аграрного відомства.

  Довідково

  Географія українського аграрного експорту за 10 місяців 2015 р.:

  Азія – 48% (5,5 млрд. дол.);

  ЄС – 26% (3,0 млрд. дол.);

  Африка – 13% (1,5 млрд. дол.);

  СНД – 10% (1,2 млрд. дол.);

  Інші - 3% (0,3 млрд. дол.);