• In English
 • Міжвідомча комісія з питань охорони дитинства провела засідання у Мінсоцполітики
  опубліковано 18 грудня 2015 року о 15:26

  Сьогодні у Міністерстві соціальної політики України під головуванням заступника Міністра соціальної політики з питань європейської інтеграції Сергія Устименка відбулося третє цього року засідання Міжвідомчої комісії з питань охорони дитинства.

  Участь у заході взяли представники центральних органів виконавчої влади, наукових установ, Уповноважений Президента України з прав дитини Микола Кулеба, Представник Уповноваженого Верховної Ради з прав людини Аксана Філіпішина, фахівець Дитячого фонду ООН (ЮНІСЕФ) Габріель Акімова, представники неурядового сектора.

  У вступному слові Сергій Устименко нагадав, що комплексному розгляду проблематики захисту прав дітей в Україні практично повністю було присвячене засідання колегії Мінсоцполітики, що відбулося 29 жовтня. Майже всі члени Міжвідомчої комісії мали змогу взяти участь у цьому засіданні.

  На сьогоднішньому ж засіданні Міжвідомчої комісії було розглянуто низку важливих питань здоров’я дитини, які потребують міжгалузевої взаємодії. Першим до розгляду було запропоновано питання формування здорового способу життя серед дітей та підлітків.

  «Не може не непокоїти той факт, що на час закінчення школи практично здоровими можна визнати лише кожного п’ятого українського школяра, понад 40 відсотків дітей мають одне чи більше хронічних захворювань», - зазначив заступник Міністра соцполітики. Окремої уваги, за його словами, потребує забезпечення права на здоров’я вразливих категорій: сиріт, дітей, позбавлених батьківського піклування, дітей-інвалідів, дітей з особливими потребами, з багатодітних сімей, дітей із числа переміщених осіб.

  Учасники засідання ознайомилися з результатами проведених досліджень і окреслили заходи впливу на покращення ситуації.

  Не менш важливими є й інші розглянуті Міжвідомчою комісією питання – забезпечення права на охорону психічного здоров’я дітей і підлітків у навчальних і лікувально-профілактичних закладах, забезпечення реалізації права на освіту в загальноосвітньому просторі дітей з особливими освітніми потребами, зокрема дітей з інвалідністю. За результатами розгляду були ухвалені відповідні рішення.

  Окремим питанням було розглянуто і схвалено щорічну Державну доповідь про становище дітей в Україні, присвячену дотриманню прав дітей в умовах збройного конфлікту (за підсумками 2014 року) для подачі в установленому порядку Президентові України.