• In English
 • Україна закликає членів СОТ якнайшвидше ратифікувати Угоду про спрощення процедур торгівлі, - Наталія Микольська
  опубліковано 18 грудня 2015 року о 13:56

  Постійне представництво України у Женеві передало до Світової організації торгівлі інструмент ратифікації Протоколу про внесення змін до Марракеської угоди про заснування Світової організації торгівлі (Угоди про спрощення процедур торгівлі). Україна стала одним із 63 членів СОТ, які вже ратифікували цей документ. Про це повідомила заступник Міністра економічного розвитку і торгівлі України – Торговий представник України Наталія Микольська у своєму зверненні до учасників 10-ї Конференції міністрів СОТ, що наразі відбувається у м. Найробі (Кенія).

  «Закликаємо інших членів СОТ до якнайшвидшого прийняття Угоди про спрощення процедур торгівлі з метою подальшого усунення нетарифних бар’єрів у торгівлі, зменшення бюрократичних перепон та скорочення пов’язаних із торгівлею витрат», – наголосила вона.

  Як пояснила Наталія Микольська, реалізація Угоди дозволить Україні покращити свої позиції у світових рейтингах, пов’язаних із легкістю ведення бізнесу, та досягти стратегічної мети: входження України до ТОП-50 країн, де бізнес почувається найкомфортніше.

  «Наразі, згідно з опитуванням, проведеним Мінекономрозвитку, 53% українських експортерів очікують на швидке спрощення міжнародної торгівлі та митних процедур», - додала вона.

  Торговий представник України також наголосила, що імплементація Угоди надасть нашій державі додаткові можливості для залучення прямих іноземних інвестицій, створення більш сприятливих умов для ведення бізнесу, стимулювання реформ із дерегуляції у сфері зовнішньоекономічної діяльності та, як наслідок, збільшення обсягів українського експорту.

  Довідково

  Закон України «Про ратифікацію Протоколу про внесення змін до Марракеської угоди про заснування Світової організації торгівлі» від 04.11.2015 № 745-VIII набрав чинності 05.12.2015р. Cтаном на 17.12.2015р. Угоду, крім України, ратифікували ще 62 члени СОТ (зі 162), серед яких: США, Швейцарія, Японія, Корея, Китай, Тайвань, Гонконг, Сінгапур, Малайзія, Таїланд, Пакистан, Австралія, Нова Зеландія, Норвегія, а також Європейський Союз (включаючи 28 країн-членів ЄС). Угода набуде чинності (в т.ч. і для України) після завершення процесів внутрішньої ратифікації двома третинами країн-членів СОТ.

  За оцінками міжнародних експертів, зокрема, ОЕСР, реалізація положень Угоди дозволить знизити витрати бізнесу, пов’язані з міжнародною торгівлею, на більш ніж 15%. Загалом ефект для світового ВВП очікується від 400 млрд до 1 трлн доларів США.

  Презентація «Спрощення процедур торгівлі»

  Брошура «Угода СОТ про спрощення процедур торгівлі»