• In English
 • На Житомирщині виявили незаконне використання земель на площі майже 20 тисяч гектарів
  опубліковано 18 грудня 2015 року о 11:45

  За результатами моніторингу фактичного використання земель сільськогосподарського призначення в 15 районах Житомирської області фахівці виявили порушення чинного законодавства на загальній площі 19 977 гектарів. Найбільші земельні площі використовувались з порушеннями у Червоноармійському та Новоград-Волинському районах регіону.

  Моніторинг проводили робочі групи, до складу яких увійшли представники органів місцевого самоврядування, територіальних органів Держгеокадастру, містобудування і архітектури, екології та природних  ресурсів, лісового, водного господарства, фіскальної служби.

  Встановлено, що землі використовувались з метою отримання прибутку без оформленого належним чином права власності або користування. Матеріали по більшості виявлених порушень передані до управління Держсільгоспінспекції у Житомирській області та правоохоронних органів для вжиття правових заходів.

  Загалом у Житомирській області моніторинг довкілля та стану використання земель сільськогосподарського призначення провели на площі 524 тис. га, що складає близько 30% від їх загальної площі.

  Довідково

  Згідно зі статтею 191 Земельного кодексу України для проведення моніторингу земель проводиться збір, обробка та аналіз інформації про стан земель. Фахівці прогнозують їх зміни та розробляють науково обґрунтовані рекомендації для прийняття рішень щодо запобігання негативним змінам стану земель та дотримання вимог екологічної безпеки.