• In English
 • Власники земельних паїв на Полтавщині отримали більше 1,6 мільярда гривень орендної плати
  опубліковано 17 грудня 2015 року о 14:06

  У поточному році у Полтавській області понад 300 тис. власників земельних паїв передали їх в оренду сільгосптоваровиробникам. Орендарі обробляють земельні частки селян загальною площею близько 1,1 млн. гектарів. Середній розмір орендної плати за користування паєм по області складає 5,5% від нормативної вартості землі (при встановленому законодавством мінімумі у 3%). Цей показник є найвищим серед областей України.

  Станом на початок грудня сільгосптоваровиробники виплатили власникам землі 1,673 млрд. грн. орендної плати (за відповідний період 2014 року – 1,111 млрд. грн.), що становить 95,1% від суми, передбаченої договорами оренди.

  Сума нарахованої орендної плати по області склала 1,758 млрд. грн., що на 475,3 млн. грн. (37,1%) більше, ніж на відповідний період минулого року. При цьому середня сума вже виплаченої орендної плати за один гектар землі у порівнянні з минулим роком зросла на 51,1% або 521 грн. та наразі складає 1540 гривень. Збільшення вартості відбулося в основному за рахунок високої конкуренції серед орендарів та індексації, пов’язаної з ростом споживчих цін за підсумками 2014 року.

  «Для Полтавщини надання паїв в оренду є одним з основних джерел доходів селян. Підвищення вартості користування землею позитивно впливає на економічне становище власників паїв», - зазначила в.о. начальника Головного управління Держгеокадастру у Полтавській області Наталя Дяченко.

  Майже 80% орендарів розраховуються з власниками паїв грошима, решта – сільськогосподарською продукцією та послугами.

  Найбільш високі показники по виплаті орендної плати за землю у Новосанжарському (129,2% від суми, вказаної у договорах оренди), Котелевському (105,5%) та Кобеляцькому (101,0%) районах Полтавщини.