• In English
 • Наталія Микольська обговорила з турецькими колегами питання укладення збалансованої та взаємовигідної Угоди про вільну торгівлю з Туреччиною
  опубліковано 16 грудня 2015 року о 17:35

  Під час Конференції міністрів Світової організації торгівлі в м. Найробі (Республіка Кенія) українська делегація зустрілася з турецькими партнерами на чолі з Міністром економіки Турецької Республіки Мустафою Елітасом й за результатами цієї зустрічі сторони підтвердили прагнення щодо розширення та поглиблення торгово-економічних відносин з Туреччиною у рамках стратегічного партнерства та укладення збалансованої та взаємовигідної Угоди про вільну торгівлю, а також окреслили подальші кроки з організації переговорного процесу. Про це повідомила заступник Міністра економічного розвитку і торгівлі України - Торговий представник України Наталія Микольська.

  Вона розповіла, що протягом переговорного процесу щодо укладення Угоди про вільну торгівлю, який розпочався у 2011 році, сторони досягли значного прогресу щодо узгодження розділів проекту Угоди, яка охоплюватиме торгівлю товарами, послугами, правила конкуренції, врегулювання спорів, захист прав інтелектуальної власності, положення щодо визначення походження товарів, сприяння торгівлі тощо.

  «Туреччина є одним із найбільших у світі торговельних партнерів України та основним партнером нашої держави у регіоні Близького та Середнього Сходу. Протягом останніх років торговельно-економічні відносини між нашими державами динамічно розвиваються. Наші країни мають великий економічний та інвестиційний потенціал для значного збільшення показників двосторонньої торгівлі», - підкреслила Наталія Микольська, додавши, що найбільшу увагу української делегації на подальших стадіях переговорного процесу буде приділено питанню узгодження доступу до ринку товарів відповідно до національних інтересів.

  Торговий представник України зазначила, що традиційно Україна експортує до Туреччини відносно високоліквідні товари з низьким рівнем доданої вартості, які займають достатньо значну частку в загальному турецькому імпорті. Ринок Туреччини залишається привабливим регіоном у першу чергу завдяки високому рівню розвитку промисловості та споживання промислових товарів, зокрема, металопродукції, а також завдяки великій кількості будівельних проектів, запланованих на найближчі кілька років.

  «Що стосується українського експорту промислової продукції до Туреччини, перспективними напрями співпраці є авіабудування, машинобудування, хімічна промисловість, а також збільшення постачань ядерних реакторів, котлів, машин, суден, електричних машин. Україна має можливість у значній мірі збільшити поставки до Туреччини таких товарів, як кукурудза, зерно та масло, враховуючи, що Туреччина є давнім, перевіреним партнером, для якого наша країна, в свою чергу, може виступити у ролі гаранта промислової безпеки», - зазначила Наталія Микольська.

  Також найбільш перспективними напрямками розвитку двосторонньої торгівлі сільськогосподарською продукцією є збільшення поставок до Туреччини зернових, рослинних олій, соєвої та соняшникової макухи, продукції тваринного походження (м’ясо птиці, м’ясопродукти, яйця птиці та молокопродукти) тощо.

  «Ми будемо і надалі вживати всі можливі заходи для просування інтересів наших експортерів на зовнішні ринки, у тому числі Туреччини. Наразі ми опрацьовуємо питання проведення у 2016 році Міжурядової українсько-турецької комісії з торговельно-економічного співробітництва, а також низки бізнес-заходів таких, як українсько-турецький бізнес-форум», - підсумувала Наталія Микольська.