• In English
 • Ігор Жданов презентував результати дослідження діяльності держави щодо формування національно-патріотичної свідомості молодого покоління
  опубліковано 16 грудня 2015 року о 13:42

  15 грудня в Комітеті Верховної Ради з питань спорту, сім`ї, молодіжної політики та туризму відбулись слухання на тему «Формування патріотизму та національної свідомості
  дітей та молоді в сучасних умовах».

  Міністр молоді та спорту Ігор Жданов виступив з доповіддю про результати діяльності держави щодо формування національно-патріотичної свідомості молодого покоління.

  Інформаційною базою цього дослідження стали звіти центральних та регіональних органів державної влади, наукових установ, громадських організацій, статистичні дані, соціологічні дослідження, опитування спеціалістів, які працюють з молоддю.

  Дослідження, на замовлення Міністерства, підготував Державний інститут сімейної та молодіжної політики України.

  «Вперше за роки незалежності України ми проводимо слухання з питань національно-патріотичного виховання дітей та молоді, як одного із пріоритетів національної безпеки держави. І це не випадково, адже однією з причин військового конфлікту на Сході України та анексії Криму стала відсутність загальнодержавного підходу до формування у громадян України української ідентичності, громадянськості та ефективної політики національно-патріотичного спрямування», - наголосив Ігор Жданов під час виступу.

  Ігор Жданов зауважив, що Мінмолодьспортом, за підтримки Представництва ООН в Україні, вперше за останні шість років проведено ґрунтовне соціологічне дослідження «Молодь України – 2015», яке продемонструвало, що для української молоді патріотизм – це:

  1) національна самосвідомість, гордість за приналежність до своєї нації, народу (63% молодих людей);

  2) любов до рідного дому, місця, в якому живеш (52%);

  3) повага до української історії, культури, традицій, вірувань (46%).

  «Ми розуміємо, що виховання справжніх патріотів – це довготривалий процес і розраховувати на швидкий результат не варто. Але в нас є впевненість у власних силах і роботу у цьому напрямі вже розпочато», - наголосив Міністр.