• In English
 • У Києві міністри оборони п'яти держав підписали спільну заяву про співробітництво
  опубліковано 14 грудня 2015 року о 18:58

  Сьогодні, 14 грудня, відбулася спільна робоча зустріч керівництва оборонних відомств Естонської Республіки, Латвійської Республіки, Литовської Республіки, Республіки Польща та України з метою продовження діалогу та визначення перспектив подальшого розвитку співробітництва в оборонній сфері.

  «Сьогоднішня зустріч є важливим свідченням цілеспрямованої та послідовної підтримки нашої країни Естонською, Латвійською, Литовською Республіками та Республікою Польща у боротьбі проти агресії Росії, – сказав Міністр оборони України генерал армії України Степан Полторак. – Ми цінуємо допомогу наших колег у політичній та практичній площині та сподіваємося на подальшу підтримку».

  Міністр оборони України поінформував колег про ситуацію на сході нашої держави та наголосив, що озброєні терористичні угрупування постійно порушують Мінські домовленості.

  У свою чергу закордонні партнери висловили свою підтримку та готовність й надалі допомагати українським Збройним Силам як у навчаннях, так і в лікуванні поранених. А також схвалили прагнення України до змін, зокрема, реформи, які наразі відбуваються в українському війську.

  У ході багатосторонньої зустрічі усі учасники засвідчили про готовність оборонних відомств продовжувати співпрацю згідно з досягнутими домовленостями та підписали спільну заяву з питань розвитку співробітництва в оборонній сфері. Цей документ окреслює напрями подальшої співпраці між оборонними відомствами п’яти країн.

  У документі міністри оборони наголосили на твердій позиції щодо забезпечення територіальної цілісності України, зауваживши, що питання протидії російській агресії в Україні залишається на міжнародному порядку денному.

  Також спільна заява задекларувала готовність до подальшого поглиблення взаємодії в оборонній сфері в двох та багатосторонньому форматах. Зокрема, мова йде про спільну участь у заходах підготовки військ, у військово-медичній сфері та військово-технічну співпрацю.