• In English
 • Степан Полторак: ЛитПолУкрбриг – це практичний внесок наших країн у спільну європейську безпеку
  опубліковано 14 грудня 2015 року о 16:37

  Про це повідомив Міністр оборони України генерал армії України Степан Полторак під час зустрічі з Міністром національної оборони Республіки Польща Антоні Мацеревичем.

  «Ми розглядаємо створення та застосування цієї бригади як практичний внесок наших країн у спільну європейську безпеку», – зазначив Міністр оборони України.

  18 українських військовослужбовців вже виконують завдання у складі штабу цієї бригади. Наразі триває злагодження, а на початку наступного року відбудеться урочиста церемонія відкриття цього проекту.

  Довідково

   20 лютого 2015 року Президент України підписав Закон «Про ратифікацію Угоди між Кабінетом Міністрів України та Урядом Литовської Республіки, Урядом Республіки Польща стосовно створення спільної військової частини».

  Угода передбачає створення спільної українсько-польско-литовської військової частини бригадного рівня та визначає загальне призначення, принципи діяльності, порядок прийняття рішення, забезпечення безпеки та інші організаційні заходи, пов’язані з діяльністю бригади.

  Бригада створюється з метою участі в міжнародних операціях, що проводитимуться на підставі мандата Ради Безпеки ООН та рішень уповноважених органів Литви, Польщі та України. Угода залишається відкритою для приєднання інших держав за спільним запрошенням сторін.

  Командування бригади розташовуватиметься в польському місті Люблін. На командування бригади розповсюджується законодавства Польщі, а також відповідні норми міжнародного права.

  Кожна з держав-сторін відповідає за фінансове забезпечення власних підрозділів, що входять до складу бригади під час спільних тренувань та навчань, підготовки та безпосередньоїу часті в операціях.

  Ця угода була підписана Україною, Польщею та Литвою у Варшаві 19 вересня 2014 року та ратифікована Верховною Радою України 4 лютого 2015 року.

  24 липня 2015 року у Львові Міністр оборони України Степан Полторак, Віце-прем’єр-міністр – міністр національної оборони Республіки Польща Томаш Семоняк та Міністр охорони краю Литовської Республіки Юозас Олекас провели трьохсторонню зустріч, під час якої обговорили практичні питання діяльності багатонаціональної бригади «ЛитПолУкрбриг» та підписали відповідну Технічну угоду.

  Метою створення багатонаціональної військової частини є підвищення рівня взаємної довіри та співпраці між країнами, а також покращення безпекової ситуації у регіоні. Крім того, служба у багатонаціональній бригаді дозволить українським військовослужбовцям опанувати передові стандарти підготовки військ та досягти їх оперативної взаємосумісності.