• In English
 • Сергій Білан: ДФС наступного року розпочне роботу над автоматизованою системою PRINEX -2
  опубліковано 14 грудня 2015 року о 16:26

  Наступного року Державна фіскальна служба України розпочне роботу з розробки проекту «Створення автоматизованої системи інтелектуального відеоконтролю за товарами та транспортними засобами, які переміщуються через українсько-білоруський кордон" (PRINEX-2). Він стане продовженням проекту PRINEX, який був впроваджений в експлуатацію у жовтні поточного року. Про це заявив Перший заступник Голови ДФС Сергій Білан під час заключної міжнародної конференції проекту PRINEX.

  «Метою продовження системи є посилення обміну між митними органами України та Білорусі додатковою інформацією про результати митного контролю, зокрема, даними систем відеоспостереження та зчитування номерних знаків, а також результатами зважування та рентгенівського сканування», – зазначив Сергій Білан.

  Новий проект вже отримав схвалення Європейського Союзу, який є донором проекту PRINEX.

  Впровадження нової системи дозволить уникнути дублювання зусиль відомств двох країн та, відповідно, скоротить терміни проведення митних формальностей під час перетину кордону сумлінними перевізниками, зменшить кількість незаконного переміщення товарів та транспортних засобів і контрабанди, а також знизить корупцію на кордоні.

  За словами Сергія Білана, електронна система обміну попередньою інформацією вже довела свою дієвість. З часу її впровадження вартість вилучених предметів правопорушень на кордоні збільшилася в 2,3 рази.

  «Завдяки оперативному обміну інформацією між митними органами Білорусі та України ми досягаємо кількох цілей. По-першеотримуємо дані про вантажі, транспортні засоби, товари та оперативно їх відпрацьовуємо. По-друге – для звичайного громадянина значно скорочуються терміни проведення митних процедур і по-третєпоглиблюється розвиток співробітництва між правоохоронним органами двох країн», – підкреслив Сергій Білан.

  Учасники конференції також висловили впевненість, що діюча система PRINEX і її продовження PRINEX-2 допоможуть побудувати відкритий кордон для перевізників та громадян, та водночас закрити його для контрабанди та незаконного переміщення товарів.

  Довідково

  Створення надійної й захищеної системи обміну попередньою інформацію між митними органами двох країн із залученням експертів Європейського Союзу розпочалось у 2013 році. Донором проекту виступив ЄС, який надав для його реалізації 3,7 млн. євро.

  До роботи над створенням системи PRINEX разом із фахівцями  ДФС та Державного митного комітету Республіки Білорусь долучились Представництво Міжнародної організації з Міграції в Білорусі та Україні та Міжнародний центр з розвитку міграційної політики. Для успішної реалізації проекту було встановлено спеціалізоване комп’ютерне обладнання, удосконалено інформаційно-технологічну та комунікаційну інфраструктуру всіх автомобільних пунктів пропуску на кордоні між Україною та Республікою Білорусь.