• In English
 • Вперше в Україні у військових вишах відбулися випуски контрактників з вищою освітою, які отримали звання "молодший лейтенант"
  опубліковано 14 грудня 2015 року о 14:06

  У Національній академії сухопутних військ імені гетьмана Петра Сагайдачного вперше відбувся урочистий випуск циклу курсів військової підготовки осіб рядового і сержантського складу з вищою освітою, які відтепер мають право обіймати офіцерські посади та отримати звання молодшого лейтенанта.

  Протягом трьох місяців слухачі цих курсів отримували ґрунтовні знання, які дозволять їм стати ефективними командирами у майбутньому.

  «Більшу частину часу слухачі провели на території Міжнародного центру миротворчості та безпеки, на практиці закріплюючи свої знання, – зазначив начальник Національної академії сухопутних військ імені гетьмана Петра Сагайдачного генерал-лейтенант Павло Ткачук. – Під час випускних іспитів я особисто переконався, що після трьох місяців інтенсивного навчання, слухачі показали високий рівень підготовки. До їх навчання були залучені кращі науково-педагогічні працівники нашого навчального закладу, виділено чимало ресурсів та бойової техніки».

  «Під час чергових хвиль мобілізації у лавах вітчизняного війська з’явилося чимало осіб, які мають якісну цивільну вищу освіту, – зазначив заступник Командувача Сухопутних військ по роботі з особовим складом полковник Олександр Голоднюк. – Ці люди мотивовані до служби, багато хто має бойовий досвід, а головне – вони сповнені бажання розбудовувати сучасні Збройні Сили України».

  У Львові посвідчення про закінчення курсів отримали понад 60 осіб. Всі вони повернуться до своїх військових частин, де приймуть посади відповідно до своїх нових знань. Як зазначив генерал-лейтенант Павло Ткачук, ці курси у навчальному закладі триватимуть на постійні основі. І через місяць лави вітчизняного військ поповнить чергова когорта «молодших лейтенантів».

  Також перший в історії навчального закладу випуск слухачів курсів військової підготовки військовослужбовців рядового та сержантського складу відбувся у Військовому інституті Київського національного університету ім. Т.Шевченка. У цей день свідоцтва отримало понад 20 військовослужбовців, 9 з них мають бойовий досвід участі в антитерористичній операції.

  «Три місяці слухачі вивчали екстремальну та тактичну медицину, поведінку в зоні конфлікту, психологію, юриспруденцію та фінанси. Вже незабаром випускники проходитимуть військову службу у підрозділах Збройних Сил України, – повідомив начальник Військового інституту генерал-майор Віктор Балабін та передав випускникам вітання від імені ректора Університету академіка Леоніда Губерського та особового складу ВІКНУ».

  Понад півсотні молодших лейтенантів – випускників Військової академії (м. Одеса) найближчими днями обіймуть офіцерські посади у частинах та з’єднаннях українського війська.

  Упродовж трьох місяців військовослужбовці усіх видів Збройних Сил України, більшість з яких має досвід участі в АТО, проходили на базі академії курс військової підготовки осіб рядового та старшинського складу з вищою цивільною освітою для здобуття первинного офіцерського звання «молодший лейтенант». Навчання велося за напрямками спеціалізації військового вишу – управління підрозділами ВДВ і розвідки, підготовка фахівців з ракетно-артилерійського озброєння, матеріально-технічного забезпечення.

  Як зазначив начальник Військової академії генерал-майор Олег Гуляк, агресивні дії до нашої країни вимагають від керівництва держави нестандартних рішень, одним з яких стало започаткування даних курсів для військовослужбовців-контрактників, які виявили бажання та здібності, щоб отримати офіцерські погони.

  Під час урочистої церемонії випуску слухачів курсів, від імені командувачів видів звернулись заступник командувача військ оперативного командування «Південь» Сухопутних військ генерал-майор Броніслав Жуковський та заступник командувача ВДВ полковник Станіслав Павлушенко.

  Військовослужбовці хвилиною мовчання вшанували загиблих бойових побратимів, а після отримання офіцерських погон та дипломів урочисто склали присягну дотримуватися Кодексу честі офіцера Збройних Сил України. Кращі в навчанні випускники також були заохочені почесними грамотами начальника Військової академії (м.Одеса).

  По завершенні церемонії відбувся концерт, випускників привітали родичі та друзі.