• In English
 • Держенергоефективності переймає німецький досвід щодо виробництва біогазу
  опубліковано 14 грудня 2015 року о 09:34

  З 7 по 9 грудня 2015 року з робочим візитом у Федеративній Республіці Німеччина перебував начальник управління заміщення традиційних видів палива Держенергоефективності Юрій Шафаренко. У рамках цього візиту було обговорено питання виробництва біогазу - біометану в  Німеччині та можливості запровадження будівництва біогазових заводів в Україні.

  Юрій Шафаренко презентував німецькій стороні можливості, стан та перспективи розвитку в Україні відновлюваної енергетики.

  Про біогазові проекти в Україні та перспективи їх розвитку розповів член правління Біоенергетичної асоціації України (БАУ) Юрій Матвєєв.

  Керівник проекту БІО-ПРОМ Леся Матіюк розповіла про досвід виробництва біогазу та біометану в Німеччині.

  Представник проекту BIOSURF Пані Крістін Штернберг презентувала інформацію про європейський досвід із міжнародної торгівлі біометаном.

  Під час робочого візиту делегація відвідала завод NAWARO BioEnergie AG (м. Гюльцов) з виробництва промислового біогазу - біометану, де про весь цикл, від заготівлі ресурсної бази до виробництва з біогазу електричної енергії та закачування біометану до газотранспортної системи Німеччини розповів Фелікс Гесс, член правління, засновник компанії NAWARO BioEnergie AG.

  За результатами зустрічі було досягнуто домовленості щодо необхідності створення робочої групи з питань удосконалення нормативно-правової бази щодо виробництва та використання промислового біогазу-біометану в Україні. Це сприятиме залученню вітчизняних та іноземних інвестицій у цю сферу.

  Довідково

  Держенергоефективності спільно з Івано-Франківською обласною державною адміністрацією, Городенською міською радою, Серафинецькою міською радою, ТОВ «НАВАРО України» та NAWARO BioEnergie AG підписано меморандум про співробітництво у сфері підвищення енергоефективності та зменшення енергозалежності від іноземного імпортного газу шляхом будівництва заводу з виробництва промислового біогазу - біометану.

  Робочий візит начальника Управління заміщення традиційних видів палива Держенергоефективності Юрія Шафаренка відбувся за підтримки проекту БІО-ПРОМ Агентства з відновлюваних ресурсів Німеччини (FNR).