• In English
 • Десантники проходять поглиблений піхотний навчальний курс під керівництвом військових із Великобританії
  опубліковано 11 грудня 2015 року о 14:08

  На загальновійськовому полігоні навчального центру Високомобільних десантних військ Збройних Сил України, що на Житомирщині, триває поглиблений піхотний навчальний курс для інструкторів навчального центру під керівництвом військовослужбовців із Йоркширського полку ЗС Великобританії.

  Варто зазначити, що цей курс проводиться вже вчетверте за рік. У липні цього року був проведений перший базовий курс навчань під назвою «Навчи вчителя». Протягом заходу основна увага британської сторони була зосереджена на переданні десантникам ефективних методик викладання, закріплення вивченого матеріалу, знань та вмінь. Вся ця теоретична база відпрацьовувалася на предметних модулях з медицини, тактики, патрулювання, орієнтування, виживання, протидії СВП та вогневої підготовки тощо.

  В ході серпневого курсу вже навчені інструктори отримали змогу самостійно викладати для мобілізованих військовослужбовців предметні модулі, з використанням вже здобутих фахових настанов за підтримки колег з Великобританії. Свідком цього став міністр оборони Великобританії, який перебував з візитом в Україні.

  Вересневий курс поглибив та закріпив вміння та навички українських інструкторів за рахунок відпрацювання відомих та впровадження нових предметів та підходів до викладання військових дисциплін, застосовуючи каскадний метод передачі знань.

  Нині «крилаті піхотинці» під керівництвом британських військових інструкторів-тренерів здобувають нові теоретичні знання та розширюють практичні вміння й навички з орієнтування, виживання, тактики дій взводу у населеному пункті та серед степової-лісової місцевості

  «Курс досить доступний, не складний, викладається легко та цікаво. Теорія плавно переходить в практику, практика – в повторення, все виходить», – розповідає офіцер начального центру ВДВ капітан Віктор Вінник.

  У десантників великий практичний досвід ведення бойових дій, але його ще потрібно зуміти передати військовослужбовцям, які поповнюватимуть ВДВ. У британських фахівців є відпрацьовані теоретичні та практичні методики, які дозволяють підготувати професіоналів.

  «Протягом періоду спільних українсько-британських навчальних курсів «крилаті піхотинці» поглибили рівень викладацьких вмінь, ознайомилися з британськими методологічними та практичними підходами в царині військових тренінгів та освіти. Це досить корисно», – наголошує начальник навчального центру ВДВ підполковник Святослав Щербина.

  «Ми викладаємо тактичні навички для військовослужбовців у сфері оборони. Ціль наших навчань – продовжувати відновлювати дієздатність української армії й таким чином допомагати рятувати життя», – каже командир британської навчальної групи.