• In English
 • Владислава Рутицька: Аграрні розписки доступні не лише для малого і середнього фермера, але і для великих агровиробників
  опубліковано 10 грудня 2015 року о 12:17

  Проект аграрні розписки ми запустили ще минулого року. Як пілотний регіон було обрано Полтавщину. Наразі в цій області уже більше 10 аграрних підприємств скористалися таким фінансовим механізмом та видано 10 розписок. Про це наголосила заступник Міністра аграрної політики та продовольства з питань євроінтеграції Владислава Рутицька, презентуючи успішний приклад впровадження аграрних розписок в Україні.

  «Якщо говорити мовою цифр, то наведу такий приклад: середній розмір зобов’язань за однією аграрною розпискою — близько 3 млн. грн. Найбільший — поставка 2664 тонн кукурудзи, найменший — поставка 34 тонн соняшника (наразі вже виконана). Загалом аграрні розписки принесли близько 40 млн. гривень», - наголосила Владислава Рутицька.

  Вона нагадала, що у жовтні цього року проект стартував ще в трьох областях - у Вінницький, Черкаській та Харківській. «Результати запровадження аграрних розписок обнадійливі: все більше аграріїв починають використовувати цей простий, але ефективний механізм. Серед переваг: така схема оминає зайві ланки, які існують між кредитором та виробником».

  Окрім того, впровадження аграрних розписок може суттєво збільшити обсяг інвестицій і надати доступ до фінансів середнім і малим виробникам. Аграрії можуть отримати товарне або фінансове кредитування без залучення банківського сектору, а безпосередньо у постачальників матеріально-технічних ресурсів.

  «Інструмент аграрних розписок новий, і сьогодні наше завдання - популяризувати, надавати максимальну інформацію фермерам щодо цього проекту. Важливо розуміти, що вартість отримання цього оборотного капіталу залежить від кількості пропозицій. Попереду – впровадження інструменту на Одещині, Київщині та Волині», - підкреслила Владислава Рутицька.

   

  За посиланням нижче – історія про успішний приклад впровадження аграрних розписок https://www.youtube.com/watch?v=H6adBxyHJqU