• In English
 • Міністерство інфраструктури України та Державна фіскальна служба України погодили наступні важливі кроки дерегуляції
  опубліковано 09 грудня 2015 року о 16:09

  Для оптимізації процедур митного оформлення вантажів в морських портах,  найближчим часом буде підписано відповідну Угоду.

  Спільне рішення дозволить значно скоротити час оформлення вантажів в морських портах та дозволить оформлювати вантажі митними органами до прибуття судна в морський порт на основі системи аналізу ризиків за стандартами Всесвітньої митної організації.

  «Раніше оформлення контейнеру після його прибуття до порту в середньому складало три години. Сьогодні завдяки тісній співпраці з органами ДФС цей показник може скоротитися майже до нуля», - підкреслив Міністр інфраструктури України Андрій Пивоварський.

  Передумовами цього стали проведення за ініціативою Мінінфраструктури першого та другого етапу дерегуляції контрольних процедур в морських портах, в рамках яких були прийняті постанови Кабінету міністрів України щодо:

  а) запровадження проведення автоматизованого радіологічного контролю

  б) передачі права здійснювати всі види контролю (екологічного, фітосанітарного, ветеринарного тощо) митній службі

  в) скасування додаткових погоджень виїзду товарів з прикордонною службою

  г) перенесення всіх процедур митного контролю (догляд, зважування, сканування) на територію портового оператора.

  Значну автоматизацію процесів з метою виключення суб’єктивних факторів та зайвих процедур забезпечить інформаційна система портового співтовариства, яка впроваджена за підтримки Міжнародної торгівельної палати, Асоціації експедиторів «Укрзовніштранс», Європейської економічної комісії ООН та проекту Європейського Союзу Advanced Nationa lNetworks for Administrations (ANNA), та автоматизована система аналізу ризиків Cargo Targeting System (далі -CTS), яка впроваджується Всесвітньою митною організацією.