• In English
 • До весни патрульна поліція з'явиться у 29 містах України, - Арсен Аваков
  опубліковано 08 грудня 2015 року о 18:40

  Тим часом у разі необхідності громадяни мають змогу поскаржитися на дії поліцейських за допомогою форми на сайті МВС. На ці скарги реагуватимуть максимально оперативно. Про це глава МВС України заявив сьогодні, 8 грудня, під час звіту керівників центральних органів виконавчої влади, що належать до безпекового блоку.

  За словами Арсена Авакова, існує механізм моніторингу діяльності поліцейських, який здійснюють моніторингова група і Департамент внутрішньої безпеки Національної поліції України. Крім того, оцінка діяльності правоохоронців здійснюється за критеріями, передбаченими в Концепції "100 днів якості Національної поліції України". Її нещодавно презентувала глава Нацполіції Хатія Деканоідзе. При оцінці діяльності поліцейських вивчатимуть думку громадян, представників бізнесу та експертів.

  Глава МВС зазначив, що зараз значна частина колишніх міліціонерів перебувають в "емоційно підвішеному стані".

  «Поліція зараз перебуває у дещо дезорієнтованій ситуації. Як після першої операції, коли має бути період реабілітації», – підкреслив Арсен Аваков, додавши, що суспільство має з розумінням до цього поставитися.

  Зараз патрульна поліція працює в 7 містах України, до весни вона з'явиться у 29 містах. Крім патрульної поліції, почнуть функціонувати дорожня поліція і патруль для сільської місцевості за прикладом експерименту, здійсненого в м. Самбір Львівської області.  

  Глава МВС зазначив, що вже існує механізм моніторингу діяльності поліції. Також на веб-сайті МВС функціонує розділ для скарг громадян. На ці повідомлення реагуватимуть максимально оперативно.

  Водночас Арсен Аваков закликав поставитися до процесу становлення поліції критично, але з розумінням, оскільки кадровий склад поліції наразі дуже омолодився.

  «Такою є наша філософія. Ми трохи ризикуємо, але іншого шляху нема. Система потребує сильного поштовху», – підкреслив глава МВС.