• In English
 • У Києві визначили переможців ІІ Всеукраїнського турніру юних знавців із фінансової грамотності
  опубліковано 08 грудня 2015 року о 17:45

  8 грудня 2015 року в Університеті банківської справи відбувся фінал ІІ Всеукраїнського турніру юних знавців із фінансової грамотності.

  У заході взяли участь заступник Міністра-керівник апарату Міністерства освіти і науки України Олег Дерев’янко, голова комітету Верховної Ради України з питань освіти і науки Лілія Гриневич, представники Національного банку України,  Інституту модернізації змісту освіти МОН України, «Ощадбанку» і «Приватбанку»,Університету банківської справи.

  Мета проведення заходу  - оцінка, аналіз та узагальнення результатів рівня знань учнів середніх навчальних закладів України, які вивчають курс «Фінансова грамотність».

  Заступник Міністра освіти і науки - керівник апарату Олег Дерев’янко привітав фіналістів всеукраїнського конкурсу та  висловив сподівання, що кількість партнерів турніру, а також його учасників дедалі зростатиме.

  Олег Дерев’янко заявив, що у планах Міністерства освіти і науки зробити турнір юних знавців із фінансової грамотності  міжнародним. «Сьогодні, фінансова грамотність – це така ж важлива наука, як мова та література. Сподіваємось, що конкурс розшириться і в ньому братимуть участь не тільки школярі старших класів, а й початкова та середня школа», - наголосив Олег Деревянко.

  На думку Лілії Гриневич, курс «Фінансова грамотність» - це шлях до європейського майбутнього, на який сьогодні орієнтується Україна. «Цей проект відповідає європейській компетентності, яка потрібна кожній молодій людині для побудови успішного життя», - заявила голова Комітету ВРУ з питань освіти і науки.

  Ректор Університету банківської справи Тамара Смовженко наголосила, що завдяки курсу «Фінансова грамотність» його учасники набираються мудрості. «Рух, який ми з вами започаткували повинен поширюватись і надалі», - привітала учасників ректор.

  Турнір юних знавців із фінансової грамотності проводиться з метою оцінки, аналізу та узагальнення результатів рівня знань учнів середніх навчальних закладів України, які вивчають курс «Фінансова грамотність».

  Сьогодні курс вивчають майже 20 тисяч учнів із 700 шкіл у всіх областях України. Проведення моніторингу у 2014-2015 навчальному році показало, що курс має значний вплив на фінансову поведінку учнів. Зростання рівня фінансової грамотності позитивно впливає на їх фінансову поведінку, на процес складання та ведення бюджету, здійснення заощаджень та усвідомлення важливості фінансової грамотності.

  Організатори турніру – Міністерство освіти і науки України, Національний банк України, Комітет Верховної ради України з питань фінансів та банківської діяльності, Фонд гарантування вкладів фізичних осіб, АТ «Ощадбанк», ДВНЗ «Університет банківської справи», ДНУ «Інститут модернізації змісту освіти».

  Список переможців ІІ Всеукраїнського турніру юних знавців із фінансової грамотності.

  Всім командам були вручені  кубки та медалі від Національного банку України.

  1 місце – призи від Фонду гарантування вкладів фізичних осіб України, Приватбанку, Ощадбанку (картки на 1000 грн.)

  2 місце – призи від Приватбанку, Ощадбанку (картки на 500 грн.), Університету банківської справи

  3 місце – призи  від Приватбанку, Ощадбанку (картки на 200 грн.), Університету банківської справи

  Також кожній команді було вручено видання Університету банківської справи «Гроші України».