• In English
 • Арсен Аваков: МВС перетворюється на цивільне міністерство європейського зразка
  опубліковано 08 грудня 2015 року о 16:54

  Відомство перетворюється на цивільне міністерство європейського зразка, а поліцейські по всій країні упродовж наступних півроку мають пройти "тотальну переатестацію". Про це Міністр внутрішніх справ України заявив сьогодні, 8 грудня, під час звіту керівників центральних органів виконавчої влади, що належать до безпекового блоку.

  За його словами, ключовим завданням стратегії реформ у відомстві була зміна "міністерства міліції" на міністерство внутрішніх справ, подібне до більшості європейських країн. Упродовж року для реформи відомства було здійснено низку необхідних заходів, зокрема – прийнято необхідну нормативну базу, внесено зміни до понад 100 нормативних актів.

  Глава МВС зазначив, що в результаті змін вдалося досягнути того, що міністр внутрішніх справ тепер – не "головний міліціонер і начальник", а цивільний лобіст і супервайзер ключових установ, які належать до сфери управління МВС: Нацполіції, Нацгвардії, міграційної, прикордонної служб і служби з надзвичайних ситуацій. Крім того, нові сервісні центри змінюють вже ліквідовані МРЕВ.

  За словами Арсена Авакова, для того, щоб звернутися до суспільства по підтримку, потрібно було показати якусь дію. У зв'язку з цим був запущений проект патрульної поліції, який зараз є "візитною карткою" реформ МВС. На черзі – реформування підрозділів дільничних інспекторів, кримінальної поліції тощо.

  Глава МВС зазначив, що для того, аби суспільство отримало нормальних правоохоронців, їх потрібно забезпечити належною зарплатнею, пальним, а також підтримкою суспільства і законодавчою базою. Водночас зараз триває процес переатестації колишніх працівників міліції, які виявили бажання служити в лавах Національної поліції. 

  "Я розраховую, що через 6 місяців я зможу сказати всій країні: "Поліція оновилася", – наголосив Арсен Аваков, додавши, що з початку року з різних причин вже звільнено 47 тисяч працівників.