• In English
 • Геннадій Зубко: Верховна Рада України має підтримати закони щодо продовження реформ в країні
  опубліковано 07 грудня 2015 року о 17:11

  На цьому пленарному тижні важливо розглянути проекти Держбюджету на 2016 рік і зміни до Податкового кодексу, ухвалити законопроекти щодо державної служби, дерегуляції ведення бізнесу і ринку газу. Про це сказав Віце-прем'єр-міністр - Міністр регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства Геннадій Зубко під час засідання погоджувальної ради голів фракцій і комітетів Верховної Ради України.

  Він закликав депутатів відповідально поставитися до цих питань. Урядовець зазначив, що в середу на розгляд Уряду буде винесено остаточний варіант проекту бюджету на 2016 рік. Після цього його можна буде направити на розгляд в парламентські комітети.

  «Бюджет – це той документ, який формує політику держави на наступний рік. Нам потрібно чітко зрозуміти точки росту, які у нас з’явились. Це, в першу чергу, збільшення місцевого самоврядування і наповнення місцевих бюджетів. За 10 місяців цього року вони були наповнені додатково на 24 млрд. грн. Це гроші, які безпосередньо ідуть в економіку країни», - наголосив Віце-прем'єр-міністр України.

  Геннадій Зубко закликав депутатів направити свої конкретні пропозиції щодо формування проектів Податкового кодексу та Державного бюджету на наступний рік. Він додав, що Уряд і фракції коаліції зараз ведуть спільну дискусію щодо формування державного бюджету на 2016 рік.

  Урядовець зазначив, що органи місцевого самоврядування вже почали ухвалювати свої бюджети розвитку. Зокрема, минулого тижня було ухвалено бюджет у Дніпропетровській області. На цьому тижні бюджети розвитку будуть затверджені ще у низці міст.

  «Підтримка місцевого самоврядування, закладена в коаліційній угоді і в програмі дій Уряду, дала можливість  у цьому  році передбачити майже 3 млрд. грн. в Державному фонді регіонального розвитку на інвестиційні проекти. Можу запевнити вас, що в бюджеті 2016 року ця програма буде  збільшена і на підтримку місцевого самоврядування, і на підтримку територіальних громад, які вже об’єднались», - сказав він.

  За його словами, доцільно провести додатковий день пленарних засідань, щоб розглянути найважливіші питання, зокрема, 49 законів, що стосуються дерегуляції.

  Віце-прем'єр-міністр України наголосив, що питання децентралізації нерозривно пов’язане із реформуванням державної служби. Після ухвалення закону про державну службу, наступним кроком стане ухвалення закону про  службу в органах місцевого самоврядування.

  «Це стане переломним моментом у подоланні бюрократичної машини. Прошу вас підтримати і проголосувати за закон про державну службу», - звернувся він до депутатів.

  Геннадій Зубко наголосив також на важливості підтримати законопроекти щодо забезпечення умов функціонування ринку природного газу і зміни до Митного кодексу України щодо створення передумов для нової моделі ринку природного газу. За його словами, ці закони дозволять практично завершити формування ринку природного газу.

  Віце-прем'єр-міністр України зазначив, що кожен міністр, окрім публічного звіту, може також прозвітувати за рік роботи у профільному парламентському комітеті і розказати про плани на наступний рік.