• In English
 • Степан Полторак та Федеріка Могеріні підписали Адміністративну угоду між Міноборони України та Європейським оборонним агентством
  опубліковано 07 грудня 2015 року о 11:45

  Сьогодні, 7 грудня, у Штаб-квартирі НАТО Міністр оборони України генерал армії України Степан Полторак зустрівся з Верховним представником ЄС із закордонних питань та політики безпеки Федерікою Могеріні.

  У ході зустрічі була підписана Адміністративна угода між Міністерством оборони України  та Європейським оборонним агентством.

  «Підписання угоди – черговий важливий крок на шляху європейської інтеграції України, – зазначив Міністр оборони України генерал армії України Степан Полторак. - Це дозволить створити юридичні підстави для практичного співробітництва України з країнами-членами ЄС в оборонній сфері, а також надасть можливість долучитися до відповідних програм та проектів Агентства».

  Головна мета Угоди – максимально окреслити загальні сфери спільного інтересу, в яких згодом налагоджуватиметься співробітництво між Україною та країнами-членами ЄС.

  Нині, коли Україна припинила військово-технічне співробітництво з Російською Федерацією, зазначена угода є важливою складовою для виконання програм Міноборони у сфері військово-технічного співробітництва.

  Угода сприятиме залученню України до проведення європейських досліджень й розробки технологій у сфері оборони.