• In English
 • Міністерство інфраструктури налагоджує співробітництво з Китайською торговою асоціацією
  опубліковано 07 грудня 2015 року о 10:04

  3 грудня в Одесі відбувся Міжнародний форум «Поєднуючи Європу та Азію: новий погляд на формування системи трансконтинентальних маршрутів», організований Міністерством інфраструктури. Головною темою заходу став комплексний підхід до організації інтермодальних перевезень Азія – Європа – Азія за участю України.

  У форумі взяли участь представники Польщі, Угорщини, Словаччини, Китайської Народної Республіки та країн, через які проходить Південний шовковий шлях – Азербайджану, Казахстану та Грузії.

  Учасники обговорили шляхи підвищення транзитного потенціалу України, зокрема, створення конкурентних тарифних умов на залізниці, спрощення процедури оформлення документів та контролю на кордоні, взаємодію перевізників та контролюючих органів за принципом «Єдиного вікна».

  Як наголосив у своїй промові заступник Міністра інфраструктури – керівник апарату Володимир Омелян: «Наше завдання – поєднати Захід та Схід, а в центрі розмістити Україну. Участь у Новому шовковому шляху для нашої країни – це зрозумілі для міжнародного співтовариства правила роботи та прозорі інвестиції».

  У рамках заходу відбулося підписання меморандуму про співробітництво між Міністерством інфраструктури України і Китайською торговою асоціацією. Крім того, сторони підписали спільну заяву про співробітництво в галузі організації інтермодальних перевезень вантажів у напрямку Азія – Європа – Азія та меморандум про взаєморозуміння між УДЦТС «Ліски» та Rail Cargo Hungaria AG.