• In English
 • Андрій Пивоварський: "За 2015 рік ми змогли зробити революцію в корпоративному управлінні Укрзалізниці"
  опубліковано 04 грудня 2015 року о 12:21

   

  Про це заявив Міністр інфраструктури Андрій Пивоварський під час українсько-німецького семінару «3алізничний транспорт», що відбувся 3 грудня в Міністерстві інфраструктури.

  Німецьку делегацію підприємств зі сфери залізничної індустрії очолював держсекретар Федерального міністерства транспорту й цифрової інфраструктури Німеччини Райнер Бомба. На заході також були присутні представники ПАТ «Українська залізниця» та Посольства Німеччини.

  Андрій Пивоварський поінформував німецьку сторону про хід реформування залізничної галузі України. Зокрема, зосередив свою увагу на корпоратизації Укрзалізниці, що призведе до зміни філософії управління, підходів до операційних процесів та керування компанією. «Ми відділяємо корпоративне управління ПАТ «Українська залізниця» від міністерства. Те, про що говорили майже 10 років, нам вдалось зробити у 2015. Міністерство буде виконувати свої природні функції – здійснювати політику в залізничній галузі та представляти інтереси держави-акціонера в новоствореному товаристві», – наголосив Міністр.

  Наступним кроком планується лібералізація залізничної діяльності. Кабінет Міністрів ухвалив передачу на розгляд до Верховної Ради законопроекти «Про залізничний транспорт» і «Про Національну комісію з питань регулювання транспорту». «Цими документами ми відокремлюємо в тарифі інфраструктурну, тягову та вагонну компоненти. Останні дві будуть ринковими, таким чином ми створюємо можливості для роботи приватних операторів тяги та вагонів. Інфраструктура залишається під управлінням Укрзалізниці, але доступ до неї буде рівноправним для всіх учасників ринку. При цьому функція тарифоутворення передається незалежному органу по формуванню тарифів на транспорті», – повідомив Андрій Пивоварський.

  Очікується, що такі кроки міністерства приведуть до інвестиційного буму в залізничній галузі. За словами Міністра, потреба залізниць в інвестиціях – не менше 1 млрд. доларів США щороку.

  Німецька сторона високо оцінила діяльність міністерства інфраструктури по реформуванню залізничної галузі. Як підкреслив Райнер Бомба, Німеччина буде й надалі підтримувати інфраструктурні проекти міністерства. Сторони домовились продовжити співпрацю на рівні домовленостей між ПАТ «Українська залізниця» та німецьким бізнесом.