• In English
 • Керівник Держстату взяла участь у засіданні Проектної робочої групи зі статистики
  опубліковано 04 грудня 2015 року о 11:47

  У період із 1 по 3 грудня 2015 року делегація України на чолі з в. о. Голови Державної служби статистики Іриною Жук взяла участь у десятому засіданні Проектної робочої групи зі статистики для регіону СПЕКА та СЄКЦА (Бішкек, Киргизстан). Організатори засідання – ЄЕК ООН, ЄАВТ та Національний статистичний комітет Киргизстану.

  У заході брали участь керівники статистичних служб міжнародних організацій і країн Східної Європи, Кавказу та Центральної Азії, а також Монголії.

  Головні теми засідання були присвячені питанням нарощування статистичного потенціалу країн, обговорення основних досягнень національних статистичних служб у процесі реалізації рекомендацій глобальних оцінок, представлення нового модельного статистичного закону тощо.

  У ході засідання керівник Держстату виступила з доповіддю та ознайомила учасників з прогресом української статистики у напрямі реалізації рекомендацій Адаптованої глобальної оцінки національної статистичної системи 2011 року та міжнародно-правових зобов’язань у сфері статистики, прийнятих в Угоді про асоціацію між Україною та ЄС.

  Зокрема, Ірина Жук презентувала зміни до Закону України "Про державну статистику", які, насамперед, стосуються професійної незалежності національного статистичного органу. Це один із Фундаментальних принципів ООН щодо офіційної статистики, оскільки саме професійна незалежність є необхідною умовою для довіри суспільства до статистики. У запропонованих змінах Держстат визначено центральним органом виконавчої влади зі спеціальним статусом, якому надаються повноваження із формування та реалізації державної політики у сфері статистики.

  Серед іншого, для забезпечення прозорості статистичної діяльності та сприяння розвитку ефективної та професійно незалежної державної статистики передбачено створення Національної ради з питань статистики. До її складу ввійдуть представники різних груп користувачів (органів державної влади, бізнесу, наукових установ і громадських об’єднань та інші). Уперше на законодавчому рівні пропонується визначити порядок призначення та звільнення керівника статистичного органу. Також Держстат визначено основним суб'єктом для обміну статистичною інформацією зі статистичними органами Європейського Союзу, міжнародними організаціями та статистичними службами зарубіжних країн. Це відповідає європейській практиці, коли саме національний статистичний офіс поширює офіційну статистику на міжнародному рівні.

  Крім того, відбулися двосторонні робочі зустрічі очільника Держстату Ірини Жук із керівниками статистичних служб низки країн і міжнародних організацій.

  Рекомендації засідання будуть використані для подальшого вдосконалення національної статистичної діяльності в Україні та посилення партнерських відносин із міжнародними організаціями та статистичними службами інших країн.