• In English
 • МІП: Ми створимо належні умови для роботи іноземних журналістів в Україні
  опубліковано 03 грудня 2015 року о 17:05

  1

  Сьогодні, 3 грудня, в Кабінеті Міністрів України представники Міністерства інформаційної політики України, громадськості та експертних організацій в містах України (Харкові, Дніпропетровську, Львові, Полтаві, Чернігові, Одесі) провели обговорення щодо порядку в’їзду іноземних журналістів на територію України, зокрема, на територію АР Крим, через відеоконференцзв’язок.

  Заступник Міністра інформаційної політики України Артем Біденко зазначив, що МІП впроваджує законодавчі ініціативи щодо  порядку в’їзду іноземних журналістів на територію Автономної Республіки Крим та щодо їх роботи на території України в цілому. Зокрема, заступник нагадав, що постановою МІП, яку підтримав Уряд країни,  спрощується механізм оформлення довгострокової візи типу "D" та продовження терміну перебування на території України для представників іноземних засобів масової інформації. 

  Юрист Української Гельсінської спілки з прав людини Дар’я Свиридова під час обговорення зазначила, що іноземні журналісти можуть стати основним рупором, який висвітлюватиме події в Україні, зокрема, в Криму. Тому зараз негайно потрібно вносити до законодавства зміни, що максимально спростять процедуру перебування та оперативного отримання інформації на території України. «До такої роботи необхідно долучати МЗС та консульства, а МІП в цій справі може бути основним лобістом», - зазначила Дар’я Свиридова.

  У свою чергу Тетяна Печончик,  представник ГО «Центр інформації про права людини», додала, що спілкуючись з журналістами, які працюють у Криму, стає зрозумілим – їм легше брати інформацію з російських джерел, оскільки робота представників ЗМІ – це в першу чергу оперативність, а ускладнене українське законодавство не дає змоги працювати швидко. «В таких умовах журналісти  змушені порушувати українське законодавство і потрапляти в ганебні списки», - зазначає Тетяна Печончик.

  Учасники заходу та експерти з регіонів дійшли висновку, що зараз першочергово потрібно максимально спрощувати процедури оформлення документів для роботи журналістів.

  Для цього МІП збере вже напрацьовані ініціативи від громадських організацій та, зокрема, зауваження від експертів, в тому числі  в регіонах. Ініціативи та пропозиції, в найкоротші терміни, будуть розглянуті та викладені у формі пропозицій до змін існуючого законодавства України.

  Нагадаємо, що Міністр інформаційної політики України Юрій Стець неодноразово наголошував, що в складі Мультимедійної платформи іномовлення України буде також створено міжнародну кореспондентську мережу, яка забезпечить належне місце роботи для представників іноземних ЗМІ та дасть можливість якісно отримувати інформацію з першоджерел.