• In English
 • Початок практичної реалізації реформи з децентралізації системи держархбудконтролю - головне досягнення ДАБІ в 2015 році
  опубліковано 03 грудня 2015 року о 13:45

  У 2015 році головним досягненням Державної архітектурно-будівельної інспекції України стало переведення в практичну площину реформи щодо децентралізації системи держархбудконтролю. Завдяки цьому дві громади уже отримали нові повноваження, а ще 30 здійснюють підготовку до здійснення цієї процедури. Реалізація реформи дозволить підприємцям чесно та законно будувати, а громадянам отримувати надійні, безпечні та комфортні будинки. Про це повідомив Голова Державної архітектурно-будівельної інспекції України Олексій Кудрявцев під час прес-конференції «Рік реформ: пріоритети та результати діяльності Держархбудінспекції у 2015 році».

  «Сьогодні до ДАБІ звернулося 30 місцевих рад щодо створення власних інспекцій держархбудконтролю в рамках децентралізації. Серед них такі великі міста як Львів, Херсон, Харків, Луцьк, Тернопіль та Маріуполь. Міські ради Красного Лиману та Дружківки стали першими в країні органами місцевої влади, які 30 вересня взяли на себе функції державного архітектурно-будівельного контролю. Символічно, що першою це зробила місцева влада саме Донецької області. Це означає, що східні регіони розуміють необхідність брати на себе відповідальність за якість життя громадян», - заявив керівник ДАБІ.

  За його словами, Держархбудінспекція одна з 5-ти держустанов, які переводять свої електронні послуги в електронний формат. Сьогодні громадяни та підприємці вже можуть скористатися 4 електронними адмінпослугами - реєстрація повідомлення про початок виконання підготовчих чи будівельних робіт та декларації про початок виконання підготовчих або будівельних робіт.

  «Ці послуги входять до 20 обов’язкових базових електронних послуг Євросоюзу, тобто ми стали ще на крок ближче до Європи. Найближчим часом додамо ще дві важливі послуги - реєстрацію декларації на готовність об’єкта до експлуатації та подання відомостей для отримання ліцензії на господарську діяльність щодо створення об’єктів архітектури», - пообіцяв Олексій Кудрявцев.

   Також він зазначив, що у 2015 році ДАБІ успішно реалізувала норми так званої будівельної амністії щодо легалізації нескладних будівництв І та ІІ категорій складності (переважно приватна забудова та господарські споруди).

  «Станом на 30 листопада Інспекція зареєструвала майже 10 тис. декларацій про готовність об’єктів до експлуатації в рамках будамністії. Найбільше самобудів легалізовано у Київській, Чернівецькій, Тернопільській областях», - розповів Олексій Кудрявцев.

  Щодо кількості проблемних будов, то голова ДАБІ наголосив, що кожне третє будівництво в 2015 році здійснювалось з порушеннями містобудівних норм. Загалом же в січні-жовтні Держархбудінспекція провела 17,3 тис. перевірок та виявила порушення на 5,5 тис. об’єктах. Найбільше порушень зафіксовано в Одеській, Київській, Вінницькій, Львівській та Рівненській областях.

  Також у січні-листопаді 2015 року Інспекція видала майже 180 тис. дозвільних документів.

  «З них 524 дозволи на будівництво IV-V категорії складності, тобто великі житлові комплекси та техногенно-небезпечні об’єкти. Так само в цьому році введено в експлуатацію понад 400 таких складних будов. Решта дозвільних документів реєструвалася ДАБІ за так званим декларативним принципом. Найбільше дозвільних документів зареєстровано в таких областях: Київська, Львівська, Івано-Франківська та Рівненська», - підкреслив Олексій Кудрявцев.

  Він відзначив, що ДАБІ відкрила консультаційні центри, як при центрах надання адміністративних послуг (ЦНАПах) в обласних містах, так і в багатьох районних містах – щонайменше два на кожну область.

  «Наша кінцева мета – зробити адміністративні послуги максимально простими й доступними, умови для бізнесу зрозумілими й прозорими, а новобудови для людей - надійними та безпечними», - заявив керівник Держархбудінспекції.