• In English
 • Арсеній Яценюк: Незалежне управління держкомпаніями - єдиний шлях до подолання політичної корупції
  опубліковано 02 грудня 2015 року о 14:51

  Прибрати політичну корупцію можна тільки одним шляхом – запровадження в державних компаніях незалежного управління на кшталт того, яке запроваджується в «Укрзалізниці» і НАК «Нафтогаз України», - наголосив Прем’єр-міністр України Арсеній Яценюк на засіданні Уряду в середу, 2 грудня.

  На засіданні Уряду Міністр інфраструктури України Андрій Пивоварський представив реформу «Укрзалізниці». Арсеній Яценюк назвав цю реформу «першим кроком по реальній корпоратизації однієї з найбільших державних монополій».

  Арсеній Яценюк наголосив, що в новій структурі Кабінету Міністрів України він запропонує членам Уряду вивести всі державні компанії з-під управління міністерств і міністрів: «Ні Президент, ні Прем'єр-міністр, ні міністри, ні члени Парламенту не повинні управляти державними компаніями. Вони не повинні мати жодного відношення до державної власності. Тому що це і є політична корупція».

  Прибрати цю політичну корупцію, підкреслив він, можна тільки одним шляхом – «запровадження незалежного управління на кшталт того, яке запроваджується в ПАТ «Укрзалізниця» і НАК «Нафтогаз України»: «А політичні фігури повинні займатися політикою держави. Міністерства повинні займатися виключно політикою у відповідній галузі, а регуляторні органи - приймати відповідні регуляції. А бізнес, який є державною власністю, повинен жити і працювати за найвищими корпоративними стандартами OECD (Організації економічного співробітництва та розвитку. – Ред.). Щоб нічиї політичні лапи туди не лізли».

  «Тоді ми закриємо раз і назавжди в тому числі й торги в Парламенті з цього приводу, адже відразу інтерес до посад міністрів зменшиться», - додав Арсеній Яценюк.

  Він підкреслив, що виведені з-під управління міністерств компанії повинні сформувати сім державних холдингів, «які будуть управлятися незалежними директорами через призначення на відкритому конкурсі за участю міжнародних партнерів».

  «Це одна з ключових реформ в системі управління державною власністю. Фактично взірцевою реформою в питанні корпоратизації є «Укрзалізниця». Взірцевою реформою в питанні управління об'єктами державної власності є новий статут НАК «Нафтогаз України» і реформа управління енергетичним сектором країни», - сказав Арсеній Яценюк.