• In English
 • Арсеній Яценюк: Уряд вносить до Парламенту законопроект, який дозолить Кабінету Міністрів запроваджувати дзеркальні економічні санкції проти РФ
  опубліковано 02 грудня 2015 року о 14:27

  На кожне російське рішення щодо торгівельних обмежень Уряд України буде реагувати дзеркальними санкціями. «Уряд вносить до Парламенту законопроект про внесення змін до закону про зовнішньоекономічну діяльність з тією метою, щоби Кабінет Міністрів отримав законні і конституційні повноваження щодо запровадження дзеркальних економічних санкцій проти Російської Федерації і будь-якої іншої країни, яка є країною-агресором або не виконує свої двосторонні зобов’язання», - наголосив Прем’єр-міністр України Арсеній Яценюк на засіданні Уряду в середу, 2 грудня.

  «Це дасть можливість Уряду невідкладно після введення відповідних торгівельних і економічних санкцій Росією прийняти аналогічні дзеркальні рішення», - сказав він.

  «Ми, як завжди, готові до діалогу. Але одностороннього діалогу не буде», - додав Арсеній Яценюк.

  Він зазначив, що за попередніми оцінками, введення торгівельного ембарго Росією проти України завдасть збитків українській економіці в розмірі до 600 мільйонів доларів США.

  Глава Уряду підкреслив, що Україна готова до запровадження Росією  торгівельних обмежень. За статистикою за дев'ять місяців 2015 року, зазначив він, основним торгівельним партнером України є Європейський Союз: «32,9% - це наша торгівля з ЄС. Протягом останніх трьох років нам вдалося втричі зменшити залежність від російського ринку. Сьогодні залежність від російського ринку становить всього лише 12,8%».

  Глава Уряду також повідомив, що 4 грудня урядова делегація відбуває на переговори до Світової організації торгівлі. Він нагадав, що Україна подала спір проти Росії до Світової організації торгівлі з приводу незаконних дій РФ по блокуванню постачання українських вагонів до Російської Федерації: «Розпочинається розгляд спору, перші технічні консультації в рамках такого спору будуть проведені в Світовій організації торгівлі 4 грудня».