• In English
 • Олексій Павленко: Український агросектор готовий виступити гарантом продовольчої безпеки Туреччини
  опубліковано 30 листопада 2015 року о 12:14

  «Якщо традиційні партнери Туреччини застосують проти неї санкції, тобто припинять постачати зернові,  Україна готова збільшити поставки зерна, кукурудзи та олії мінімум вдвічі. Туреччина - давній і надійний партнер України, ми готові виступити гарантом продовольчої безпеки цієї країни», - заявив Міністр аграрної політики та продовольства України Олексій Павленко на своїй сторінці у Facebook.

  За його словами, яким би не було рішення російської сторони,  воно не повинно вплинути на продовольчу безпеку Туреччини. Україна має вдосталь продукції відповідної якості, аби забезпечити потреби турецьких споживачів у разі введення експортних обмежень з боку Російської Федерації

  Також Олексій Павленко звернув увагу на те, що за 10 місяців поточного року Україна вже експортувала до Туреччини товарів на суму майже 566 млн. доларів США, серед якої зерна на суму більше 55 млн. і олії на суму майже 75 млн. У разі введення Росією продовольчого ембарго проти Туреччини, Україна може істотно збільшити ці показники за рахунок додаткових поставок аграрної продукції.

   «Звичайно, на даний момент зарано говорити про зміни у товарообігу між Туреччиною та Україною, однак ми готові до поглиблення двосторонньої співпраці в аграрному секторі. Розширення та диверсифікація експортного ринку залишається пріоритетом для України, а Туреччина - перспективним торговельним партнером», - зазначив Міністр Олексій Павленко.

  Довідково

  Станом на 27 листопада намолочено 59,7 млн. тонн зерна. Всього експортовано та підготовлено зерна до експорту майже 17 млн. тонн. Українські сільгоспвиробники постачають свою продукцію в 190 країн світу.