• In English
 • Основна мета запровадження 12-річного навчання - зменшення навчального навантаження на учня, надання йому права вибору предметів у старшій школі, - Сергій Квіт
  опубліковано 26 листопада 2015 року о 12:33

  Законопроект «Про освіту» визначає запровадження 12-річної школи та містить механізм її реалізації. Про це повідомив Міністр освіти і науки Сергій Квіт 25 листопада 2015 року на розширеному засіданні Комітету Верховної Ради України з питань науки і освіти.

  Згідно з пунктом 3 прикінцевих та перехідних положень проекту закону, навчання учнів за програмами 12-річної повної загальної середньої освіти розпочнеться: для початкової освіти - 1 вересня 2018 року, для базової середньої освіти - з першого вересня 2022 року, для профільної середньої освіти - з першого вересня 2018 року. Як пояснив Сергій Квіт, основна мета запровадження 12-річного навчання – зменшення навчального навантаження на учня, надання йому права вибору предметів у старшій школі. Старша профільна школа запроваджується законом. Кількість випускників, які підуть навчатися до вищих навчальних закладів, буде зменшуватися, та більшість з них орієнтуватиметься на заклади професійної освіти, які, у свою чергу, будуть розвиватися. При цьому кількість університетів зменшуватиметься. 

  Сергій Квіт звернув увагу учасників обговорення, що законопроект «Про освіту» передбачає введення нових видів і форм здобуття освіти -  формальної, неформальної та інформальної. Окрім того, проект закону зобов’язує Міністерство затвердити порядок утворення та забезпечення центрів визнання кваліфікацій або кваліфікаційних центрів, що визнаватимуть здобуті у системі неформальної та інформальної освіти кваліфікації. А також проектом запроваджується спеціалізовані види освіти – мистецької, спортивної, військової, наукової–  і визначаються їх специфічних особливостей.

  Проект закону також закладає основні положення для подальшої розробки механізмів  для освіти осіб з особливими освітніми проблемами. Цим документом передбачається запровадження посади освітнього омбудсмена, на якого Урядом буде покладено виконання завдань щодо захисту прав людини у сфері освіти.