• In English
 • Фінансування проектів відновлення Донбасу буде спрощене, - Геннадій Зубко
  опубліковано 25 листопада 2015 року о 16:27

  Мінрегіон спільно з Мінфіном та обласними адміністраціями розробив прискорений алгоритм відбору проектів для інвестування Європейським інвестиційним банком (ЄІБ) та відповідний проект Постанови Кабінету Міністрів. Вони дозволять почати вибір коштів на фінансування проектів через два, а не три-чотири місяці, як це відбувається зараз. Про це сказав Віце-прем'єр-міністр – Міністр регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства Геннадій Зубко під час свого виступу на засіданні Уряду.

  «Треба змінювати процедуру і пришвидшувати процеси. Зараз три місяці треба на ратифікацію, ще три - на підготовку проектів. До того ж додатково треба витрачати час на відбір цих проектів. Змінивши процедуру, ми зможемо скоротити термін фінансування з двох місяців до двох тижнів», - підкреслив він.

  Вже погоджені 72 проекти, на які буде спрямовано перший транш ЄІБ у розмірі 30 млн. євро. Вони були відібрані серед 487 поданих проектів і стосуються двох соціальних напрямків. Перший - це відновлення житла, у якому можна розмістити переселенців.  Другий - енергомодернізація і відновлення інфраструктури соціальних об’єктів: дитячих садків, шкіл і лікарень.

  «Зміна процедури дасть можливість почати фінансування цих 72 проектів вже до кінця року», - сказав Геннадій Зубко.

  Він додав, що кошти ЄІБ спрямовані Донецьку і Луганську області, постраждалі від військових дій, а також Запорізьку, Дніпропетровську та Харківську області, які зазнають сильного тиску на соціальні сферу та іншу інфраструктуру через  великий потік вимушених переселенців. Також до цієї програми можуть долучатися й інші регіони.

  Нагадаємо, кредитна угода з Європейським інвестиційним банком була підписана 22 грудня 2014 року. Кредит на суму 200 млн. євро надається на 20 років, пільговий період складає 5 років. Першим траншем будуть фінансуватися соціальні проекти, наступними – інфраструктурні. Це, зокрема,  відновлення мостів і доріг в Донецькій і Луганській областях, які постраждали внаслідок терористичних атак, а також систем життєзабезпечення