• In English
 • Уряд створив умови для стабільного фінансування національного кіновиробництва
  опубліковано 25 листопада 2015 року о 16:10

  Кабінет Міністрів України прийняв постанову № 959  від 18 листопада 2015 року  «Про внесення зміни до пункту 2 постанови Кабінету Міністрів України від 23 квітня 2014 р. № 117».

  Нормативний акт розроблений  Міністерством культури України з метою упорядкування ритмічності процесу фінансування кіновиробництва та недопущення  консервування та зриву  виробництва національних фільмів.

  Виробництво фільмів в залежності від виду триває від 3-х місяців до 1,8 року. Програма виробництва та розповсюдження національних фільмів затверджується Мінкультури на два роки. Для завершення виробництва фільмів необхідне здійснення стабільного фінансування відповідно до потреб виробництва за графіком, який надзвичайно залежний від сезонності зйомок, зважаючи на такі фактори, як необхідність, в тому числі, і у зйомках натури у різні пори року, а процес фінансування програми відбувається переважно в кінці року.

  Неритмічне фінансування, щорічне недофінансування кіновиробництва та відкриття бюджетних призначень не раніше ніж у другому кварталів у попередні роки призводили до систематичних призупинок та консервацій виробництва, розпадання знімальних груп, зміни творчих концепцій і повного зриву виробництва фільмів.

  Прийняття постанови надає можливість виконавцям кошти, отримані на виробництво фільмів в кінці року, використовувати за призначенням протягом шести місяців, здійснивши перенесення зобов’язань на наступний бюджетний рік. А також забезпечить створення належних правових, організаційних та економічних умов для розвитку національної кіноіндустрії та створить умови для наповнення вітчизняного кінотелевідеоринку конкурентоспроможними національними фільмами, створеними за рахунок державного замовлення та на умовах державної фінансової підтримки.