• In English
 • В Києві відбувся круглий стіл p з питань інтеграції ромської національної меншини в українське суспільство
  опубліковано 24 листопада 2015 року о 18:07

  24 листопада в Києві відбувся круглий стіл «Посилення інституційних можливостей реалізації Стратегії захисту та інтеграції ромської національної меншини в українське суспільство на період до 2020 року», реалізований у співпраці Міністерства культури України та Бюро ОБСЄ з демократичних інститутів і прав людини (OSCE/ODIHR).

  Відкрили захід заступник Міністра культури України з питань європейської інтеграції Андрій Вітренко та Старший радник Бюро демократичних інститутів і прав людини (БДІПЛ) ОБСЄ, голова Контактної групи з питань Рома і сінті Міріам Каролі.

  «Для Української держави інтеграція ромської національної меншини в суспільство є одним із соціально значущих питань, оскільки роми на сьогодні залишаються найбільш соціально вразливою та дезадаптованою національною меншиною.

  В Україні була прийнята Стратегія захисту та інтеграції в українське суспільство ромської національної меншини на період до 2020 року та розроблений План заходів з її реалізації Українською державою, було закладено підґрунтя для вирішення актуальних для ромської спільноти країни питань. Також Мінкультури ініціювало перед Урядом України утворення Міжвідомчої робочої групи з питань виконання плану заходів щодо реалізації даної Стратегії як консультативно-дорадчого органу Кабінету Міністрів України», — сказав Андрій Вітренко.

  Також Андрій Вітренко підкреслив, що Мінкультури перебуває у тісному діалозі з ромськими громадськими організаціями та залучає їх до вироблення нових рішень.

  «Наше завдання допомагати країнам-учасницям в розробці та впровадженні політик, спрямованих на покращення становища та нарощення потенціалу і можливостей для ромської національної меншини. Ми рекомендували Урядові України реалізувати міжнародні стандарти для того, щоб запровадити антидискримінаційні підходи та створити міжвідомчий механізм для реалізації стратегічного плану, а також забезпечити участь ромів у прийнятті та реалізації рішень, що стосуються їх стану. Сьогодні разом з Міністерством культури, яке займається координацією та реалізацією даного проекту, ми працюємо над впровадженням цих ініціатив. Маємо відзначити, що Міністерство культури відіграло дуже значну роль у просуванні нашої програми та встановленні суспільного діалогу з цього питання», — сказала Міріам Каролі.

  Одним з основних завдань круглого столу стало заснування форуму для обговорень між різними представниками урядових організації, організацій ромів та громадянського суспільства питань покращення координації та співпраці з метою реалізації національних та регіональних планів заходів.

  Також під час круглого столу були обговорені становище ромів в Україні, проблеми з якими вони стикаються під час реалізації програм в різних регіонах, а також розроблені наступні кроки для інтегрування ромів в українське суспільство на загальнонаціональному та місцевому рівнях.

  У круглому столі взяли участь представники Європейського Союзу, Європейської комісії, Всесвітньої організації здоров’я (WHO), українських урядових організації, органів виконавчої влади, обласних адміністрацій та громадянського суспільства.