• In English
 • Щодо проходження паводку на річках Закарпаття
  опубліковано 24 листопада 2015 року о 16:50

  На території Закарпатської області у результаті  опадів, які випали 21-22 листопада   сформувався паводок  на річках.  Інтенсивні опади призвели до швидкоплинного підйому рівнів води у верхів’ях річок Верхньої Тиси, Тересаи, Тереблі, Боржави.

  Ситуація щодо стану водних об’єктів, гідротехнічних споруд, обстановки на потенційно-небезпечних об’єктах і прилеглих до них територій знаходиться під контролем водогосподарських організацій БУВР Тиса. На підставі даних АІВС Тиса (автоматизована інформаційно-вимірювальна система) здійснено прогноз розвитку гідрологічної ситуації на  річках Закарпатської області. 

  Станом на 12 годину 22 листопада на більшості річок після проходження максимальних рівнів вдень та ввечері 21 листопада відбувається інтенсивне зниження рівнів води. Розвиток паводку спостерігається на Тисі на Угорській ділянці Вилок – Чоп. В нижніх течіях річок Боржави та Латориці протягом 22-23 листопада завершиться формування максимального рівня з підвищенням на Боржавіще на 10 – 30см, на Латориці – 0.50 – 1.0 м, вихід води на заплаву. На р. Тиса – м.Чоппротягом 22 – 24 листопада очікується підвищення рівня на 4.0 – 5.0 м з виходом води на заплаву.

  Введені ступені захисту на вод постах:

  р. Тиса – с. Крива – ІІІ ступень;

  р. Тиса – смт Вилок – І ступень;

  р. Боржава – В.Ремета – ІІ ступень.

  Водогосподарські організації працюють в посиленому режимі (на протязі доби було задіяно біля 100 робітників, 11 одиниць техніки, 3 пересувні насосні станції). Відслідковується поточна гідрологічна ситуація. Ведеться спостереження за станом ГТС та обстановкою на підвідомчих потенційно-небезпечних об’єктах і прилеглих до них територіях.  Водосховища осушної системи «Чорний Мочар» працюють відповідно до Режимів експлуатації в період паводків – проводиться акумуляція паводкового стоку. На меліоративних системах виконується регулювання шлюзами.

  Забезпечується співпраця та взаємне інформування по пропуску паводку сусідніх країни Румунії, Угорщини, Словаччини.