• In English
 • Мінприроди активно працює над програмою спільного комплексного екологічного моніторингу дельти р. Дунай
  опубліковано 24 листопада 2015 року о 09:54

  23 листопада 2015 року  під головуванням заступника Міністра з питань європейської інтеграції Ганни Вронської відбулися консультації українських та румунських експертів з метою обговорення програми спільного комплексного екологічного моніторингу дельти р. Дунай.

  Необхідність проведення зазначеного моніторингу визначена рішеннями Нарад Сторін трьох Конвенцій: Орхуської, Бернської та Еспо. Починаючи з 2004 року, Україною самостійно здійснюється моніторинг дельти Дунаю зусиллями команди експертів на чолі з Науково-дослідною установою «Український науково-дослідний інститут екологічних проблем» (УкрНДІЕП) Міністерства екології та природних ресурсів України. Проте залучити румунських експертів до цього моніторингу не представлялося можливим, незважаючи на постійні звернення до румунської сторони. 

  5 березня та 9 жовтня 2015 року в приміщенні Мінприроди відбулися консультації з румунською стороною за участі представників МЗС та ДП «Адміністрація морських портів України» Мінінфраструктури України з приводу виконання рішень Нарад Сторін Конвенції Еспо щодо ГСХ «Дунай – Чорне море».

  У ході консультацій українській стороні вдалося досягти позитивних зрушень у діалозі з представниками румунської делегації. Зокрема, сторони дійшли згоди щодо визнання необхідності проведення двостороннього моніторингу дельти р. Дунай.

  Під час консультацій з румунськими експертами досягнуто революційного прориву, а саме: румунська сторона погодилася взяти за основу програму моніторингу дельти р. Дунай, представлену заступником директора з науки УкрНДІЕП професором Олександром Васенко. Пропозиції, надані румунською стороною, з метою розширення зазначеної програми будуть враховані найближчим часом,  а  програму моніторингу буде направлено до Румунії на затвердження.