• In English
 • Володимир Демчишин: Важливе питання цього тижня - ухвалення рішення про незалежного регулятора
  опубліковано 24 листопада 2015 року о 09:26

  Міністр Володимир Демчишин під час брифінгу в Українському кризовому медіа-центрі повідомив про те, що до Парламенту скеровано Закон про НКРЕКП. Він зазначив, що є законопроект міністерства, є його доопрацьована версія, яку розробляли спільно депутати від Комітету Верховної Ради України з питань паливно-енергетичного комплексу, ядерної політики та ядерної безпеки, українські та міжнародні експерти.

  Міністр наголосив, що наявність закону про незалежного регулятора – основа реформування ринків газу і електроенергії. Без нього не запрацює повноцінний ринок газу, попри вже прийнятий Закон про ринок природного газу. Так само цього закону чекають інвестори, які хочуть прийти на енергетичні ринки і зараз очікують, коли буде сформовано всі правила гри на них.

  «Це також вимога європейських партнерів. Як і в будь-якій європейській державі, НКРЕКП повинен виступати незалежним суддею, щоб захищати споживачів від змови монополій», - підкреслив Володимир  Демчишин. Крім того, нагадав, що прийняття Закону є частиною вимог Європейської Комісії для надання чергового траншу макрофінансової допомоги Україні.

  Володимир Демчишин також зауважив, що нинішній статус НКРЕКП не дозволяє до кінця виконувати функції регулятора - бути незалежним від інших органів влади, впливати на всіх учасників ринку та мати спроможність реагувати на всі запити споживачів.

  Міністр висловив сподівання, що на засіданні Верховної Ради будуть прийняті законопроекти, яких так очікує українська енергетика.