• In English
 • У Житомирській та Рівненській областях розглянули питання щодо епіднагляду за поліомієлітом та гострими в'ялими паралічами
  опубліковано 20 листопада 2015 року о 17:49

  Робоча група Держсанепідслужби України за участі представників ВООЗ відвідала Житомирську та Рівненську області для оцінки стану епіднагляду за поліомієлітом та гострими в’ялими паралічами. Вітчизняні та міжнародні експерти відвідали ці регіони та надали своїм колегам методичну підтримку щодо проведення епідеміологічних та лабораторних розслідувань випадків гострих в’ялих паралічів (ГВП) у регіонах.

  Контроль кожного випадку ГВП на загальнонаціональному рівні - це  золотий стандарт у виявленні захворювання на поліомієліт. Тому епіднагляду за випадками ГВП приділяється значна увага як міжнародними, так і вітчизняними фахівцями, особливо після зареєстрованих вакцино споріднених випадків поліомієліту у Закарпатській області.

  «Гострі в’ялі паралічі виявляються клініцистами. Після реєстрації випадку лікар відбирає матеріал для лабораторного дослідження і надсилає їх до Держсанепідслужби, щоб провести відповідні лабораторні дослідження. Налагодження тісного контакту між фахівцями служби і клініцистами – важливий етап успішності їхньої роботи», - зазначає Роман Родина, заступник директора Київського обласного лабораторного центру Держсанепідслужби України.

  Саме тому, учасники робочої групи, окрім відвідин головних управлінь та лабораторних центрів Держсанепідслужби у Рівненській та Житомирській областях й  їх відокремлених структурних підрозділів, мали нагоду обговорити це важливе питання на загальних зустрічах із головними позаштатними фахівцями управління охорони здоров’я облдержадміністрацій з епідеміології, педіатрії, дитячої неврології, дитячих інфекційних хвороб, імунології.

  У ході зустрічей особливу увагу приділили наданню консультативної допомоги фахівцям із питань виявлення випадків гострих в`ялих паралічів, відбору та доставки матеріалу від хворих із підозрою на ГВП для проведення відповідних лабораторних досліджень. Обговорені також результати першого туру імунізації проти поліомієліту в регіонах, надано консультації з питань визначення протипоказань для проведення вакцинації.

  Нині Україна має статус країни, вільної від поліомієліту. Лише ретельний контроль за поліовірусами, зокрема і аналізом кожного випадку ГВП, дозволить і у подальшому підтримувати цей статус.

  Про щотижневий моніторинг циркуляції поліо- та інших ентеровірусів у зразках, відібраних у хворих і здорових людей та з об’єктів навколишнього середовища можна ознайомитися на офіційному сайті Держсанепідслужби у розділі «Оперативна інформація».