• In English
 • Держпідприємства треба не перепідпорядкувати, а приватизувати, - Олексій Павленко
  опубліковано 20 листопада 2015 року о 15:54

  Держава неефективний управлінець. Це абсолютно очевидно, і немає сенсу доводити протилежне, - так Міністр аграрної політики та продовольства України Олексій Павленко прокоментував ситуацію з приватизацією підпорядкованих держпідприємств в аграрній галузі. Він наголосив:«Приватизація – єдина можлива доля практично всіх державних активів в АПК. Будь яка інша схема існування держпідприємств – розсадник корупції, і це  повинен розуміти кожен».

  «Йдеться про безпосередню приватизацію. Дані активи потрібно передати у ринкові умови, щоб вони довели своє право на подальше існування. Водночас, будь-які спроби змінити керівників тих чи інших держпідприємств, передати їх в управління іншим відомствам або визначити їм нові відомства, відповідальні за приватизацію, викликають у суспільстві питання і породжують корупційні схеми. Неприпустимо приватизацію замінювати її імітацією», - підкреслив Міністр.

  За його словами, він неодноразово заявляв про готовність Мінагрополітики передати всі підприємства для приватизації вже в 2015 році.

  Олексій Павленко повідомив, що Мінагрополітики вже завершило підготовку до передачі до приватизації до передачі 30 підприємств, 8 з яких, ще декілька місяців тому були передані Фонду держмайна. «Як і раніше, я підтверджую готовність передати всі аграрні ДП на приватизацію. Не для зміни механізму управління, а саме на приватизацію. При цьому важливо, щоб всі ці процеси відбувались під постійним контролем громадськості. Саме з цією метою  спільно з грузинськими колегами, ініціаторами системи електронних держзакупівель  ProZorro,  та активістами ГО «AgroReforms.UA» ми створили публічний сайт  – «ІnvestinAgro». Крім того, сьогодні Мінагрополітики передало та підготовило для приватизації підприємств більше, ніж усі інші відомства разом», - наголосив Олексій Павленко.

  Як зазначили у Фонді держмайна, на сьогоднішній день щодо 8 аграрних ДП зі списку приватизації передані функції управління майном, щодо 2 об'єктів - йде приватизаційна підготовка, а щодо 18 - розроблені проекти розпоряджень КМУ. Крім того, 17 об'єктів збираються ліквідувати за пропозицією Мінагрополітики, щодо ще 17 об'єктів ведеться робота з підготовки до приватизації.