• In English
 • "Ембарго РФ має стати додатковим стимулом для найскорішого впровадження європейських стандартів в Україні", - Владислава Рутицька
  опубліковано 20 листопада 2015 року о 15:00

  Рішення Російської Федерації про введення продовольчого ембарго щодо продуктів харчування має стати додатковим стимулом для найскорішого впровадження європейських стандартів та розширення ринків збуту вітчизняної продукції. Про це заступник Міністра з питань європейської інтеграції Владислава Рутицька сказала під час ефіру на 24 каналі.

  Сьогодні Міністерство демонструє високі темпи наближення нормативно-правової бази в агросекторі до стандартів ЄС. Це дозволить нам значно покращити конкурентоспроможність наших товарів та забезпечити їх вихід на інші ринки, адже національні стандарти багатьох країн Близького Сходу, Африки та Центральної Азії використовують стандарти Європи.

  «Вже сьогодні ми можемо говорити про успішну диверсифікацію ринків. За останніми даними (регіональна структура експорту за 9 місяців 2015 року) майже половину (47,2%) всього українського агроекспорту припадає на країни Азії. На другому місці - країни ЄС (25,7%), далі йдуть африканські країни (13,5%). Україні вдалося диверсифікувати та знизити рівень залежності від російського ринку на 22,5%. Нестабільність російського ринку вимагає від нас максимального зниження ризиків та активного розширення альтернативних експортних ринків», - наголосила Владсилава Рутицька.

  Втім, Україна має також потенціал на внутрішнього ринку.

  «З іншого богу, є дуже багато нарікань до якості російських товарів, що надходять як від українських споживачів, так і від внутрішнього ринку Росії. Зокрема йдеться про велику кількість фальсифікату. Згідно офіційних даних Россільгоспнагляду, 78,3% сиру, виробленого в РФ, є фальсифікатом», - додала заступник Міністра.