• In English
 • Олексій Павленко: Україна - серйозний гравець на світовому ринку продовольчої безпеки
  опубліковано 19 листопада 2015 року о 16:18

  Україна зарекомендувала себе серйозним та надійним гравцем на ринку продовольчої безпеки. Про це на брифінгу в Будинку Уряду повідомив Міністр аграрної політики та продовольства Олексій Павленко.

  «Поточна збиральна кампанія показала всьому світу, що Україна є серйозним гравцем на світовому ринку продовольчої безпеки. І входить в трійку експортерів: перші це США, другі ЄС і третя це Україна», - наголосив Міністр. При цьому він відзначив, що за обсягом експорт нашої держави не набагато менший від країн ЄС. Зокрема, якщо всі країни Європейського Союзу в цьому маркетинговому році планують експорт на рівні 42 млн. тонн, то Україна  планує 36 млн. тонн.

  Олексій Павленко також повідомив, що найбільшими покупцями українського зерна є Єгипет, Китай, Саудівська Аравія, Південна Корея, Іран, Туніс. «Ці країни переконалися в якості зернових та стабільності поставки», - зазначив Міністр.  

  «Загальна частка держави на ринку зернових: по кукурудзі ми займаємо третє місце на світовому ринку, по ячменю четверте, по пшениці – шосте», - підкреслив Міністр і додав, що Україна також експортує 3% світового обсягу насіння олійних культур.