• In English
 • Україна і ПРООН створять нові робочі місця для переселенців, - Геннадій Зубко
  опубліковано 18 листопада 2015 року о 17:06

  Програма розвитку ООН (ПРООН) допоможе Україні створити нові робочі місця для вимушених переселенців і продовжувати підтримувати роботу з соціально-економічного відновлення Донбасу. Про це йшлося під час зустрічі Віце-прем'єр-міністра – Міністра регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України Геннадія Зубка з помічником Генерального секретаря Організації Об’єднаних Націй, заступником адміністратора, директором відділу кризового реагування ПРООН Ізумі Накаміцу.

  «Ми зацікавлені у продовженні співпраці з Україною та готові надавати підтримку різним програмам, спрямованим на допомогу людям, які постраждали від конфлікту на Донбасі», - сказала Ізумі Накаміцу.

  Геннадій Зубко підкреслив, що Україна потребує міжнародної експертної допомоги зі створення та впровадження програм зайнятості переселенців, які вимушені були виїхати з тимчасово окупованих територій на сході. Цим  людям повинні допомагати відповідні консультаційні центри по всіх областях.

  «Допомога міжнародної спільноти має велике значення для України, особливо враховуючи складність проведення переговорного процесу в Мінську. Україна неухильно дотримується виконання Мінських домовленостей», - наголосив він.

  Геннадій Зубко зазначив, що Україна також потребує допомоги у наданні експертних консультацій щодо роботи з переселенцями, які змушені були виїхати з тимчасово окупованих територій. «Ці люди фактично повинні будувати своє життя з нуля. Їм потрібно дати можливості працевлаштуватись, знайти житло та налагодити свій побут на новому місці, - сказав він. - Ми дуже зацікавлені в отриманні експертної та консультаційної допомоги та підтримці програм забезпечення зайнятості населення, можливості отримання нових навичок та професій для людей, які переїхали в інші регіони України зі Сходу».

  За його словами, на сьогодні у Дніпропетровській, Харківській та Запорізькій областях проживає найбільша кількість переселенців. «У цих та інших областях мають бути створені консультаційні центри з надання допомоги у питаннях забезпечення зайнятості, а також створення нових робочих місць», - сказав урядовець.

  За словами Віце-прем'єр-міністра України, створення багатостороннього трастового фонду за участі міжнародних донорів також сприятиме вирішенню проблеми зайнятості переселенців: «Кошти фонду можна буде направляти не тільки на вирішення гуманітарних проблем, відновлення зруйнованої інфраструктури регіону, але й на створення «мотиваційного пакета» для переселенців, які змогли знайти роботу або започаткувати власний бізнес. Таких людей можна було б підтримати, надаючи їм певну допомогу на ремонт, відновлення або будівництво житла», - сказав Геннадій Зубко.