• In English
 • Перші заступники керівників прикордонних відомств України та Білорусі обговорили питання безпекової складової на кордоні
  опубліковано 18 листопада 2015 року о 16:55

  18 листопада в Чернігові відбулася зустріч перших заступників керівників прикордонних відомств України та Республіки Білорусь генерал-лейтенанта  Василя Серватюка та генерал-майора Ігоря Буткевича.

  Під час зустрічі представники прикордонних відомств обмінялися актуальною інформацією щодо обстановки на українсько-білоруському державному кордоні та обговорили питання безпекової складової. Також сторони відзначили високий рівень взаємодії та ефективність охорони державного кордону в період проведення спільних спеціальних заходів. Завдяки узгодженим зусиллям обстановка на державному кордоні залишалася стабільною і контрольованою. З початку року в результаті спільних дій затримано 430 порушників державного кордону, з яких 27 незаконних мігрантів, майже в 300 випадках вилучено товарів на суму 25 мільйонів гривень.

  Перший заступник Голови Держприкордонслужби Василь Серватюк зауважив, що основними загрозами на українсько-білоруському кордоні залишаються незаконна міграція, контрабанда наркотичних та психотропних речовин, а також протиправна діяльність, пов'язана зі спробами незаконного переміщення підакцизних товарів.

  Під час  обговорення сторони відзначили активізацію спроб переміщення через державний кордон наркотичних засобів рослинного походження в пунктах пропуску. Зокрема, протягом 10 місяців цього року на українсько-білоруському кордоні співробітниками Держприкордонслужби України виявлено понад  116 кілограмів таких речовини. Крім того, у зв'язку з різницею цін активізувалася незаконна діяльність по переміщенню через кордон продуктів харчування та товарів народного вжитку.

  Обговорюючи питання подальшої співпраці заступники керівників прикордонних відомств уточнили порядок обміну інформацією про можливу протиправну діяльність на державному кордоні на центральному та регіональному рівнях, а також стан взаємодії по забезпеченню режиму українсько-білоруського державного кордону.

  Наприкінці зустрічі сторони підписали спільний протокол.