• In English
 • Держенергоефективності та компанія "Active Energy Group Plc" (AEG) обговорили можливі шляхи співпраці у сфері енергоефективності
  опубліковано 13 листопада 2015 року о 18:32

  13 листопада 2015 року Голова Держенергоефективності Сергій Савчук провів зустріч з представниками Міжнародної публічної компанії "Active Energy Group Plc" (AEG), яка є найбільшим виробником і експортером продукції з обробленої деревини (у вигляді деревної тріски) в Україні. Через свій підрозділ AEGCoalSwitch компанія володіє єдиною у світі технологією збагачення маси, яка дозволяє отримати біопаливо рівне за своїми характеристиками до кам’яного вугілля (марки Д, Г).

  На обговорення було винесено питання щодо використання в Україні екологічно безпечного біопалива для виробництва електричної енергії та тепла.

  Так, в ході зустрічі генеральним директором Річардом Спінксом «Active Energy Group Plc» було презентовано стратегію розвитку виробництва біопалива в країні. Бізнес-стратегія полягає у побудові та введенні в експлуатацію заводів, які працюють за технологією CoalSwitch. За словами представників компанії технологія AEGCoalSwitchBiomass передбачає екологічно безпечний без використання хімічних речовин, за відсутності шкідливих викидів, процес переробки відпрацьованої деревини у горючий вид палива - біопаливо, використовуючи у якості сировини усі матеріали рослинного походження, в тому числі агровідходи, деревні та промислові.

  Зі слів Річарда Спінкса відпрацьоване біопаливо може бути утилізоване на теплових електростанціях, в якості повної або часткової заміни вугілля. Крім того, використане біопаливо можна застосовувати під час когенерації, тобто при комбінованому виробництві теплової та електричної енергії.

  В свою чергу Голова Держенергоефективності Сергій Савчук презентував напрацювання Уряду у сфері скорочення споживання енергоресурсів та розвитку відновлюваної енергетики. Особливу увагу він приділив розвитку біоенергетики в Україні, ринок якої має великий потенціал.

  За результатами зустрічі сторони висловити зацікавленість у подальшій співпраці. Зокрема щодо обміну досвідом, актуальною інформацією про стан та розвиток виробництва біопалива в Україні, створення законодавчої бази, підписання Меморандуму про співробітництво.