• In English
 • Ініціативу Уряду України створити Національний фонд досліджень задля розвитку науки і технологій підтримано Парламентом
  опубліковано 10 листопада 2015 року о 16:45

  З метою дати новий імпульс для розвитку вітчизняної науки, Кабінетом Міністрів України було розроблено законопроект «Про наукову та науково-технічну діяльність», який пропонує суттєві зміни у науковій сфері країни. У вівторок, 10 листопада, Парламент України підтримав законопроект, прийнявши його у першому читанні.

  Підготовлений законопроект спрямований на модернізацію законодавчого забезпечення сфери наукової і науково-технічної діяльності та передбачає створення нових підходів до управління і фінансування у науці. 

  У Міністерстві освіти і науки України зазначають, що у представленому законопроекті пропонується фінансувати всі наукові дослідження в усіх інституціях: і університетах, і наукових установах, з одного фонду – Національного фонду досліджень. Також буде створено Національну раду з питань розвитку науки і технологій, що формуватиме державну політику у сфері наукових досліджень.

  У законопроекті закладено механізми створення якісно нових інфраструктурних підрозділів за кращими світовими зразками, зокрема, наукові інноваційні екосистеми. Академічні інститути та університети матимуть можливість відкривати спільні магістерські, докторські програми тощо.